FORUM SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj

Shko poshtë

Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj Empty Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj

Mesazh nga Ilda Wed Jan 21, 2009 12:22 pm

Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj

Te Tirana ka probleme. Marrëdhëniet mes donatorëve po përjetojnë momentin më të keq që prej ditës kur u bashkuan për të sponsorizuar klubin bardheblu dhe duket se kanë arritur në një pikë pa kthim. Dështimi i një tjetër mbledhjeje të kryesisë, për shkak të “injorimit” të saj prej 3 nga 4 donatorë (edhe nga Shefikat Ngjela, e cila, sipas disa burimeve brenda klubit, ishte madje edhe iniciatorja e kësaj mbledhjeje) e konfirmon një gjë të tillë. Tashmë duket se vetëm bashkia, ose në rastin më të keq asambleja, mund ta zgjidhin situatën, pasi vetë donatorët nuk e gjejnë dot gjuhën e përbashkët. Kësaj periudhe negative mes palëve i shtohen edhe paraqitjet jo bindëse të skuadrës në minifazën përgatitore në Antalia. Pasi ka mundur Bafra Beledyespor (5-1) dhe ka humbur ndaj Brazilit “B” (3-1), dje Tirana nuk ka mundur të shkojë më tej se një barazim 2-2 me Apoloninë. Autori i dy golave për bardheblutë ishte Daniel Xhafa.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj Empty Re: Tirana vuan, ka probleme ne fushe edhe jashte saj

Mesazh nga Ilda Wed Jan 21, 2009 3:13 pm

tirana sikur nuk e ka me ate potencen e dikurshme ne fushen e lojes ....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi