Berisha nuk dorezohet

Shko poshtë

Berisha nuk dorezohet

Mesazh nga ADMIN prej Mon Mar 02, 2009 5:21 pm


Berisha nuk dorezohet


Kryeministri, Sali Berisha, ka larguar cdo hamendesim qe lidhet me aplikimin e Shqiperise per statusin e vendit kandidat.(UPDATE)
Duke folur me deputetet demokrate, per nje faze te re ne marredhenien me Bashkimin Europian dhe partneret e tjere pas anetaresimit te Shqiperise ne NATO ne samitin e prillit, kryeministri Sali Berisha pohoi dorezimin e kerkeses brenda muajit qershor.

Madje, per te thene se mirekuptonte kerkesen e partnereve per te zgjatur pritjen, zoti Berisha perdori te njejten terminologji si ministri i jashtem cek, Shvarcenberg, i cili nje jave me pare tha se kriza ekonomike kishte sjelle ne Europe nje klime jo shume miqesore per zgjerimin, te njejte me permbytjen e shtepise nga shperthimi i tubave te ujit.

“Shqiperia do te paraqese kerkesen per statusin e vendit kandidat, brenda presidences ceke. Natyrisht do te presim sa te thahet pak uji, sepse ne i mirekuptojme miqte tane”, u shpreh Berisha.

Ne mbledhjen e grupit parlamentar, kryeministri Berisha beri te njohur edhe nje detaj tjeter te rendesishem ne marredheniet qe Shqiperia do te kete me Bashkimin Europian pas muajit prill.

“Na takon qe ne periudhen e samitit te Strasburgut, pakti me MSA-ne te hyje ne fuqi. Ky moment nuk ra nga qielli, por momenti historik vjen si pasoje e suksesit dhe rezultatet e jashtezakonshme te reformave”, u shpreh Berisha.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Berisha nuk dorezohet

Mesazh nga arberia prej Tue Mar 03, 2009 1:18 am

Po ne rregull ,s'ka pse te dorezohet Berisha,rruga drejt Evropes eshte me e hapur se kurre tani dhe nuk ka si te kete stepje drejt saj,apo kthim prapa.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi