Rama: Berisha, lufte te huajve

Shko poshtë

Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 03, 2009 4:13 pm

Rama: Berisha, lufte te huajve


Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, i cilesoi perplasjet e qeverise me Banken Boterore si treguesin me te fundit te korrupsionit klanor dhe familjar qe ka zaptuar shtetin. (UPDATE)

Zoti Rama theksoi se vetem nje qeveri e tille e papergjegjshme e kapur dhe me mendesi primitive mund te godase institucionet nderkombetare duke nisur me mosrinovimin e kontrates me FMN e duke vazhduar tashme me Banken Boterore.

Dhe kjo tha Rama po ndodh pikerisht ne momentin, kur kriza globale ekonomike i ka shtrire rrenjet ne te gjithe boten.

“Shpifjet per gjoja korruptimin e Bankes, apo gjoja urdherin e saj per prishjen e ndertimeve ne Jal jane nje turp qe do ta mbajne vetem Berisha dhe ministrat e tij dhe jo Shqiperia”, u shpreh Rama.

Kryetari i Partise Socialiste e vuri theksin tek marredhenia bashkepunuese si partnere te barabarte, qe do te kete qeveria e re pas zgjedhjeve te 28 qershorit me Banken Boterore dhe gjithe institucionet nderkombetare.

“Ne nuk mendojme se Berisha dhe ministrat e tij, madje jemi mirenjohes per mesimin qe na dha BB, se si mund te menaxhohet nje situate. Pas 28 qershorit, qeveria jone e re, do te vendose nje marredhenie te re bashkepunimi te ndersjelle”, u shpreh Rama.

Kreu socialist vleresoi me nota maksimale rolin qe ka patur Banka Boterore si nje investitor kyc ne Shqiperi qe ka garantuar miratimin e 67 projekteve gjigande ne Shqiperi qe kapin nje vlere prej 997.5 milione dollareve.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 04, 2009 1:41 am

po ky ,ta shikosh kur na del ne foltore,duket si i semure...ku di une ...si psiqik,kur flet dhe sips tij e gjithe kjo qeveri nuk beri nje pune te mire.....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 04, 2009 4:16 am

Ben si gjyna qe te ja japim voten hahahaha po nuk i ha populli keto tani jo
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 04, 2009 5:46 am

Jo,mo jo si gjynah,por ai duket si i semure psiqik...hahaha...le qe ç'them edhe une,hahaha,ai ashtu eshte,i lujt mendsh
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 04, 2009 5:48 am

dhe se per pak harrova,e kush ka lujt mendsh ,me ja dhene voten atij...pupuuuuu qofte i ziu sahat
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 04, 2009 10:18 am

Nuk i dihet ,ka klysha komunistash sa te duash
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rama: Berisha, lufte te huajve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi