Berisha: Nuk jemi ne krize

Shko poshtë

Berisha: Nuk jemi ne krize

Mesazh nga ADMIN prej Fri Mar 06, 2009 7:35 pm

Berisha: Nuk jemi ne krize


Ne mbledhjen e qeverise kryeministri Sali Berisha shmangu cdo koment per ceshtjen Pango, duke e kanalizuar vemendjen tek situata ekonomike ne vend.
Duke pranuar se vendi po perballet me pasoja te krizes ekonomike, por nuk eshte ne krize, kryeministri Berisha permendi privatizimet dhe kredine tregtare prej 250 milione eurosh, si shenje e besimit te investitoreve te huaj tek qeveria dhe ekonomia shqiptare.

“Kush do te ishte ai qe do te blinte me 104 milione euro OSSH-ne, me nje cmim qartesisht 30-40 per qind me te larte se te gjitha privatizimet ne rajon? Kush do t’i ofronte kredi Shqiperise sipas kerkeses se saj nga bankat tregtare ne rast se nuk do kishte besim te plote ne potencialin e saj ekonomik? Kush do ishte ai qe do pranonte te blinte 12 per qind te aksioneve te AMC me 48 milione euro pasi eshte ne shqyrtim edhe licensa e katert? Ne nje kohe krize nuk do kishte njeri, bankier apo financiaer, qe te mud te merrte nje vendim te tille”, ka deklaruar Berisha.

Kryeministri Berisha permendi uljen e taksave, rritjen e investimeve dhe rritjen e pagave e pensioneve si masat qe e kane parandaluar krizen ne Shqiperi, edhe pse nuk ka qene ky qellimi i kesaj pakete.

Sipas kryeministrit Berisha, realiteti nuk eshte ai qe paraqet opozita dhe per kete, si gjithmone, jane bere me faj mediat.

“Disa nga mediat e kontrolluara nga Rama flasin per krizen. Bertasin e brohorasin “rrofte kriza”. Pasojat e krizes e kane prekur dhe do ta prekin Shqiperine. Por situata nuk duhet te nxihet per karriken e nje njeriu”, ka pohuar Berisha.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Berisha: Nuk jemi ne krize

Mesazh nga arberia prej Tue Mar 17, 2009 7:06 am

mendoj se ne qe jemi ne maredhenie pune nuk do ta ndjejme krizen aq,por ata qe jane pa pune ....M.gj.a.kakarisjet e opozites me Edi rramen ne krye s'mund t'i duroj kur flasin per kriza e sterkriza.vetem duan panilun ne popull qe te perfitojne situaten politike per te ardhur ne pushtet.
mua te me pritet dora, nuk ja jap voten time te shenjte kesaj opozite destruktive dhe antishqiptare.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi