UFA Sports dhe klubet arrijne marreveshjen

Shko poshtë

UFA Sports dhe klubet arrijne marreveshjen

Mesazh nga ADMIN prej Tue Aug 25, 2009 4:15 pm

UFA Sports dhe klubet arrijne marreveshjen
25/08/2009 15:45

Pas takimit te zhvilluar me 21 gusht mes perfaqesueseve te Federates Shqiptare te Futbollit dhe presidenteve te klubeve per te drejten televizive, gjithcka duket se po shkon ne udhe te mbare.
Oferta e pare qe kishte bere kompania UFA Sport, per te marre te drejten televizive dhe te menaxhimit te reklamave te kampionatit shqiptar, eshte hedhur poshte nga presidentet, te cilet nga ana e tyre bene disa propozime qe te mund te perfshihen ne kete oferte.

Nder kerkesat e reja qe ben klubet shqiptare ishte marrja e 50% te pageses minimale qe ne fillim te sezonit, kontrata te mos jete me e gjate se 3-vjecare me opsion shtyrje edhe per 3 vjet te tjera dhe te mbajne 50% te siperfaqes se reklamave neper stadiume.

Parimisht kompania UFA Sport ka rene dakord me keto kerkesa dhe ka nisur menjehere punen per riformulimin e nje oferte te re, ku do te jene te perfshira edhe keto kerkesa te klubeve.

Gjithesesi duket se edhe kjo fundjave e kampionatit shqiptar do te luhet e trasmetohet si java e pare, me pas do te jene 2-3 jave pushim per shkak te grumbullimit te perfaqesueses, dhe palet do te kene mundesine qe te diskutojne dhe ndoshta te arrijne ne nje marreveshje perfundimtare qe do te jete firmosja e kontrates, nje hap i pare ky, drejt formimit te liges se shumeperfolur nga klubet
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi