Lufta ne Kosove, deshmojne ish-policet serbe

Shko poshtë

Lufta ne Kosove, deshmojne ish-policet serbe

Mesazh nga ADMIN prej Tue Apr 14, 2009 6:47 pm

Lufta ne Kosove, deshmojne ish-policet serbe


Policet serbe qe kane sherbyer ne Kosove gjate luftes rrefejne krimet e kolegeve te tyre, duke u shprehur se shume prej tyre jane ende me detyra te larta ne Beograd.
Ata tregojne se ekzistonte nje rregull per djegien e fshatrave ku kalonin, ku emertimi ne kod “goma” nenkuptonte fshirjen, “shkrpesja” djegien dhe “rrezitja” vrasjen.

Si rasti i nje shtepie ne Bajgore, ku kane ndodhur perdhunime dhe dy burra jane vrare.

“Me kujtohet nje rast kur jane vrare dy te rinj, jo me shume se 15 vjec. Nje kolegu yne i ka sjelle ata te lidhur, i detyroi te gjunjezohen dhe brenda pak sekondash i ka vrare te dy duke i qelluar ne koke. Kjo gje vazhdoi edhe ne vende te tjera. Kudo qe kemi takuar civile, ata jane vrare”, tregon nje nga policet, qe mbahet nen mbrojtje.

Edhe nje polic tjeter, emri i te cilit nuk mund te behet publik, tregon se si trupat serbe kane vrare me bombe nje familje shqiptare.

“Polici Nena Stojkovic ka dashur te luaje. Ai i hodhi nje familjeje nje mine qe shpertheu. Policet tane, por edhe pjesetare te UCK-se duhet te paraqesin krimet e kryera ne Serbi e Kosove”, rrefen polici.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lufta ne Kosove, deshmojne ish-policet serbe

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 15, 2009 1:40 am

PO Ç'KANE BERE SERBET...O PERENDIA IME....
A KA DREJTESI QE T'I GJYKOJE KRIMET E PASHEMBULLTA QE KANE BERE KETA KRIMINELE DERI TEK FEMIJET???
EDHE DENIMI KAPITAL T'U JEPET KETYRE KRIMINELEVE,ESHTE PAK!!!
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi