Delijorgji, i pandehuri serish pronar

Shko poshtë

Delijorgji, i pandehuri serish pronar

Mesazh nga ADMIN prej Tue Apr 07, 2009 5:43 pm

Delijorgji, i pandehuri serish pronar


Nje vit me pare, pasi biznesmeni Mihal Delijorgji u arrestua dhe u vu nen akuze per tragjedine e Gerdecit, gjykata vuri nen sekuestro te gjitha pronat dhe llogarite bankare te tij, deri ne perfundim te procesit gjyqesor.
Ne listen e pasurive te sekuestruara jane shume siperfaqe trojesh dhe toke ne qytete te ndryshme te vendit, kompani qe menaxhoheshin prej tij, si dhe tete llogari ne banka te ndryshme.

Por ne disa dokumente qe se fundi kane mberritur ne Prokurorine e Pergjithshme, te cilat rezultojne se fundmi edhe ne listen e Qendres Kombetare te Regjistrimit, figuron edhe nje tjeter kompani, ku Mihal Delijorgji eshte aksioner, e cila nuk eshte sekuestruar.

Behet fjale per shoqerine “Trans Digging Construction”, ne te cilen Delijorgji, sipas aktit te themelit te saj ne gjykate, eshte bashkepronar me 20 per qind te aksioneve.

Kjo kompani e ushtron aktivitetin ne fushen e germimeve te tokes me qellim ndertimin e objekteve te banimit dhe veprave te ndryshme, si dhe transportin e dherave te germimeve te tokes dhe materialeve inerte.

Kjo shoqeri eshte themeluar me 15 shkurt te vitit 2006 nga pese bashkeortake. Burime nga prokuroria konfirmuan se kjo kompani, ose se paku aksionet e saj te zoteruara nga Mihal Delijorgji, nuk rezultojne te sekuestruara.

Nje kopje e ketyre dokumenteve ka mberritur edhe ne zyrat e prokurorise pak kohe me pare dhe burime prane saj thane se jane duke verifikuar orgjinalitetin e tyre.

Ne Qendren Kombetare te Regjistrimit te bizneseve ka mberritur pak dite me pare nje leter kerkese nga Prokuroria e Pergjithshme, e cila ka kerkuar verifikimin e ketyre dokumenteve, si dhe zoterimin e orgjinalit te tyre.

Mihal Delijorgji eshte aktualisht ne burg, ne pritje te fillimit te procesit gjyqesor. Ai akuzohet nga prokuroria per shkelje te rregullave te menaxhimit te lendeve plasese me pasoje vrasjen masive te me shume se dy personave.

Por lenia jashte sekuestros e kesaj prone te tij, me siguri qe do te pasohet me hetime te tjera se perse dhe nga kush ajo eshte lene jashte zbatimit te vendimit te gjykates te prillit 2008, per sekuestrimin e te gjitha pronave te te pandehurit.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Delijorgji, i pandehuri serish pronar

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 08, 2009 7:54 am

Po n.q.s.ky zoteri ka bere keto qe akuzohet sa me shpejt te shkoje ne denimin qe meriton,s'ka asnje diskutim kjo .
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Delijorgji, i pandehuri serish pronar

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 08, 2009 7:56 am

Por lenia jashte sekuestros e kesaj prone te tij, me siguri qe do
te pasohet me hetime te tjera se perse dhe nga kush ajo eshte lene
jashte zbatimit te vendimit te gjykates te prillit 2008, per
sekuestrimin e te gjitha pronave te te pandehurit.
Edhe per kete te marre ndeshkimin qe e meriton ai qe e ka bere kete lenje jashte vendimi per zbatim te sekuestros te te gjitha pronave te Delijorgjit.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Delijorgji, i pandehuri serish pronar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi