NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise

Shko poshtë

NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 3:31 am

NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise


Sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, do t’u dergoje ftesat zyrtare Shqiperise dhe Kroacise, qe t’i bashkangjiten aleances.
Scheffer ka marre njoftimin e Departamentit amerikan te Shtetit se te gjitha vendet anetare te Aleances kane dorezuar protokollet e ratifikuara per anetaresimin, ne Uashington.

Lajmin e ka konfirmuar kabineti i Scheffer ne Bruksel.

Sipas zedhenesit te departamentit, Gordon Duguit, dy vendet do te behen anetare me te drejta te plota ne samitin e 60-vjetorit te krijimit te NATO-s ne fundjave.

Pas fteses zyrtare se Sekretarit te Pergjithshem te NATO-s, Shqiperia dhe Kroacia do t'i dorezojne instrumentat e tyre ratifikuese ne Departamentit e Shtetit dhe me pas konsiderohen anetare te rregullta te Aleances.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise

Mesazh nga arberia prej Tue Mar 31, 2009 3:41 pm

Mbare e mire per kete SHQIPERI cheers cheers
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 6:22 pm

cheers cheers cheers cheers
arberia shkruajti:Mbare e mire per kete SHQIPERI cheers cheers
cheers cheers cheers cheers
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Scheffer do t’i jape ftesen Shqiperise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi