Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Shko poshtë

Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:31 pm

Fishekzjarre te shumte perskuqen qiellin e ftohte te Prishtines, duke shenuar edhe kulmin e festimeve te organizuara nga zyrtaret ne kryeqytetin kosovar.

Festimet nisen qe ne oret e para te mengjesit dhe kane vazhduar gjate gjithe dites e deri ne keto momente.

Dhjetra mijera njerez vershuan nga te gjitha qytete kosovare dhe krahina te tjera, drejt kryeqytetit Prishtine, per t’u bashkuar me lumin e madh te festes se pavaresise.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 4:00 pm

Lum si ata qe ja mbrrine kesaj dite kaq te shenuar dhe te lumtur.Kane vuajtur shume deri sa arriten ketu
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 4:03 pm

Ka ra diedhi ne kosove
cpo ndrite dhe gjithe Shqiperine
me lirine e kesaj toke
trojet ilire ndiejn begatin
Nje vjetori i lirise
po lulzon edhe ne Tiran
festa tundet ne rruge te Prishtinse
per lumturi po e bajm nam

Ne Kosove sot ka feste
e lumnueme eshte ba rinia
pasha kete toke e kete bese
sa e bukur qenka liria
jemi sternipat e Skenderbeut
te lumtur neve po lulzojme
I Kjofshim fale te madhit Zot
qe trojet tona na i bekoj
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi