50 Cent zgjeron perandorine e biznesit

Shko poshtë

50 Cent zgjeron perandorine e biznesit

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 11:16 am

50 Cent zgjeron perandorine e biznesit

Reperi 50 Cent, qe ka nje shtepi diskografike, nje linje veshjesh, aktron dhe shkruan libra, tani e ka zgjeruar perandorine e tij edhe me prodhimin e filmave.

Ai e ka promovuar ndermarrjen e tij me te re ne javen e Sundance Film Festival. Kengetari deklaroi per Reuters se nuk eshte i shqetesuar per nisjen e nje biznesi te ri, ndonese ndodhemi ne nje kohe krize financiare.

“Nuk mendoj se kriza do ndikoje tek une, pasi nuk trembem te investoj disa para, nese do te me duhet ta bej”, ka thene ai.

50 Cent ben pjese ne listen e 100 njerezve me te pasur te publikuar nga “Forbes” dhe gjate vitit te kaluar ai nxori 150 milione dollare te ardhura.

Kompania e ngritur prej tij per prodhimin e filmave, Cheetah Vision ka tashme tete skenare dhe nder filmat e pare qe do te prodhohen eshte “The Dance”, ku ai do te interpretoje perkrah Nicolas Cage.

Burimi: Top Channel

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 50 Cent zgjeron perandorine e biznesit

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 11:21 am

me pelqejne pa mase kenget e 50 cent....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi