Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Shko poshtë

Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga Ilda prej Tue Jan 20, 2009 4:50 am

Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi dje me 31 vjet burg dhe 13 mil ionë lekë gjobë, rreth 110 mijë euro, babë e bir të akuzuar për trafik prostitucioni. Trupi gjykues i shpalli dy të pandehurit fajtorë, ndërsa dha vendimin përkatësisht me 15 vjet burg dhe 7 milionë lekë gjobë për të pandehurin Astrit Pata, ndërsa për djalin e tij, Nelgertin, gjykata dha dënimin me 16 vjet burg dhe 6 milionë lekë gjobë. Sipas hetimeve të prokurorisë, i pandehuri Pata, në vitin 2004, është njohur me të dëmtuarën Silvana K. dhe i ka premtuar martesë dhe një jetë më të mirë në Greqi. Pasi janë nisur të dy në vendin helen, sipas akuzës, i pandehuri, nëpërmjet dokumenteve false, e ka dërguar në Norvegji të dëmtuarën, ku e ka pritur i biri Nelgert Pata. Më pas ky i fundit e ka detyruar të prostituojë, ndërsa i pandehuri Pata e ka kërcënuar në telefon, duke e urdhëruar që të vepronte siç thoshte i biri i tij.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 10:24 am

Jam kurjoz ta di se si e kane pasur mundesi ta vertetojne gjukata (PROKURORIA) kete ceshtje
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 1:26 pm

POLICIA SHQIPTARE, eshte ne nje linje veprimi me INTERPOLIN,keshtu qe behet me e lehte kapja e ketyre personave kriminele.Nuk di te te them me emra por shume kriminele jane ekstraduar ne vendin tone,ne saje te bashkepun imit te POLICISE tone me INTERPOLIN.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 3:18 pm

Une e kuptoj qe jane ne bashkpunim me Interpolin ,por cfare faktesh kane pasur ata ne kete krim ,ose ku jane bazuar.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 11:49 pm

me duket se faktet i jep PROKURORIA,ku dikush ben kallzimin me fakte ,gjithnje sipas kallzusit.Pastaj ti e di sh.mire vepron gjyqi...
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjykata jep 31 vjet burg per babe e bir

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi