"MJEKET NE SHQIPERI

Shko poshtë

"MJEKET NE SHQIPERI

Mesazh nga ADMIN prej Wed Jan 14, 2009 4:24 am

"MJEKET NE SHQIPERI"


--------------------------------------------------------------------------------

LENE MA SA PER MJEKSI
MBAJN REKORD NE SHQIPERI
ME BLUZE TE BARDHA
DHE SHPIRTE TE ZI
VIN DOKTORAT TU JU ZGERLLI
VIJN TUJ FOLE ME IRONI
ME SHUME LLAFE KOMPLIMENTE
DUHEN SHUME MEDIKAMENTE
PRITE ZOT KETE SKANDAL
SE ME U SEMURE ME RA NE SPITAL

VJEN DOKTORI TU JU PERLLELE
TA PASKA SHKUA SEMUNDJA THEDHE
NE QOFTE SE TE NEVOITET OPERACION
KJO PUNE SHUME PARE DONE
NE PUNOJME ME OPTIMIZEM
MBI TE GJITHA HUMANIZEM
KETO JANE KODRA MBAS BREGUT
HUMANIZEM I THONE LEKUT

NE QOFTE SE NUK KE GJA NE KULETE
ATY NE KREVAT KE PER ME VDEK
ULE NE KREVAT PO TE VIZITOJ
E ME KUFJE PO TE NIGJOJ
LUNE ME KRY TU MENDU
NE SPITAL KE NEVOJE ME U SHTRU
AMAN ZOTIT CFAR ME PA
KU KA I SEMURI PER ME RA

NJE KREVAT ME DYSHEK TE VJETER
SE NUK KA AS DHE NJE GJA TJETER
SE CARCAFE DHE BATANIA
I KANE VJELL DHE CUA TE SHTEPIA
I SEMURI PO I THOTE DOKTORIT
ME GAZEP PO RRI PREJ ZORIT
CFAR ILACI TI DON ME ME DHANE
A JANE HAPA APO GJYLPANE

NA KA NDODHE KETU NJE SKANDAL
NUK KEMI ILACE NE SPITAL
POR KU ME I MARRE PO TE TREGOJ VETE
E PO TE SHKRUAJ NJE RACETE
NDOSHTA ESHTE VESHTIRE PER ME I GJETE
IK TI DIL ATY PER BRI
ATJE ESHTE NJE FORMACI
ESHTE NJE BURRE I GJATE E I HOLLE
AI EMRIN E KA NIKOLLE

AI ESHTE PERSON QE KA DESHIRE
TE GJITHE SHQIPETAREVE ME JU BA MIRE
E PRA TY KA ME TE NDIHMU
SE NJE GJE NE LETER JA KAM SHKRU
SA TI MARRESH MI SJELL MUA
SE UNE DUHET ME I KANTROLLUA
DHE TE TREGOJ SI ME VEPRUA

POR COJ FJALE NJE NJERIU TE SHPIJA
QE TE SJELLIN DISA BATANIA
NE QOFTE SE TI DON ME PUSHU
DHE NE SPITAL TI DON ME U SHTRU
TANI I SEMURI I THOTE DOKTORIT
PO TE FLAS ME PIKE TE ZORIT


JU U GJUKOFTE ZOTI PREJ NE QELL
SE CDO GJA E KENI VJELLE
SI CARCAFE SI BATANIA
SI ILACE TEK FORMACIA
NGA SPITALI I KENI VJELL
NE FORMACI I KENI PERCJELL
JU KETE PUNE BENI CDO DITE
TE SEMURVE TU JA U SHITE


TANI PO VJEN NJE INFERMJERE
ME BLUZE TE BARDH SI KAMAJERE
NJE FJAL TE SEMURIT JA KA THANE
2000 LEKE BAN NJE GJYLPANE
DON TA BAJ A DON ME LANE
RRULLE ME KRAH I SEMURI I SHKRET
KU KAM EDHE PER TY PARE ME MERRE VETE
POT BETOHEM O BLUZE E BARDHE
BORXH KAM MARRE DERI KETU ME ARDHE


LE TI LEJME TE GJITHA NE NJE ANE
VEC PAK BUKE FEMIJEVE UNE JA U CAM LANE
EDHE TI DON PARA PRAPE PER GJYLPANE
PRITI O ZOT PUNET E TE KEQIT
CA NDERMENT PO I SHKON DREQIT
CA NDERMEND NUK I SHKON KUJ
NE VEND TE ILACEVE PO I QET UJE


KETE PUNE UNE KUR E DIKTOVA
INFERMIERES JU DREJTOVA
CFAR PO BAN TI MORE SHTRIG
PO UJT NUK PIHET ME SHIRINGE
SE KUR PER UJE KAM NEVOJE
UJIN E PI UNE VETEM ME GOJE
POR JU MOS TE JU DUKET SHUME CUDI
PER DERI NUK KENA QEVERINUK KEMI LIGJE AS DREJTESI
EDHE KETA QE JANE ME SHPIRT TE ZI
PO NE JESHTU NA KA VOJT HALLI
NJAJTEN PUNE BAN EDHE DJALLI
TE GJITHA JANE TE VERTETA NE SHQIPERI
NGA PARLAMENTI DERI NE MJEKSI
KUKU PER NE AKA MA ZI
I
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: "MJEKET NE SHQIPERI

Mesazh nga arberia prej Mon Jan 19, 2009 5:45 am

Mos paç hall e te shkosh ne spital,i thone kesaj Sad .Shteti duhet te vere dore shume shpejt ne shendetesi,para shendetit s'na duhet gje tjeter.Ato vargje ,qe BOSS,na ke sjelle ketu ne Forum ,jane aktuale ,permirsimi eshte shume i vogel,me ç'ka duhet.
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi