PD: Verifikimi i prones do te zbuloje abuzimet e PS

Shko poshtë

PD: Verifikimi i prones do te zbuloje abuzimet e PS

Mesazh nga Ilda prej Mon Jan 19, 2009 4:19 pm

PD: Verifikimi i prones do te zbuloje abuzimet e PS

Pas deklaratës së PS-së, korrupsioni për pronat në vend mban firmën e Kryeministrit ka ardhur edhe përgjigjja e mazhorancës. Nëpërmjet zëdhënësit Gerti Bogdani, PD-ja është shprehur se “verifikimi i titujve të pronësisë, do të nxjerrë në pah abuzimet e mëdha të qeveritarëve dhe pushtetarëve me tokat dhe pronat e qytetarëve”. Sipas Bogdanit, “Edi Rama, nëpërmjet yllit të shndritshëm të politikës së re, Erion Braçe, nxori në treg shpifjen dhe trillimin e ditës, për grabitje tokash në rrethe të ndryshme të vendit, pa përmendur autor, pa përmendur emra, por vetëm pushtetarë të PD-së, paçka se në këto qytete në pushtet është Partia Socialiste”. Duke sjellë në vëmendje votat kundër të PS-së në Parlament për titujt e pronësisë, Bodgani tha se “Rama votoi kundër ligjit të verifikimit të titujve të pronësisë, sepse i trembet zbatimit të tij, që do të zbulojë vjedhjet dhe abuzimet me qindra e qindra hektarë tokë në zonat turistike dhe zona të tjera të vendit”.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PD: Verifikimi i prones do te zbuloje abuzimet e PS

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 25, 2009 1:09 pm

Nuk e di me se a ka kreher qe i kreh pronat tona,pasi ane bere si leshte e arapit nga te dy palet e politikes Sad
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi