Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Shko poshtë

Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Mesazh nga Ilda prej Mon Jan 19, 2009 4:17 pm

Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Po dje, policia e kryeqytetit ka dokumentuar edhe një vjedhje me anë të mashtrimit në shumë të madhe eurosh. Në këtë kuadër, specialistët e seksionit kundër krimit ekonomiko-financiar bënë të mundur ekzekutimin e urdhrit të prokurorisë për Ardian Skënderin. Nga të dhënat e dosjes hetimore, me vendim të datës 30 dhjetor 2008 të Gjykatës së Rrethit Tiranë, është caktuar masa e sigurisë “arrest në burg”, për shtetasin Ardian Demir Skënderi, 40 vjeç, lindur në Shkodër dhe banues në Elbasan, i proceduar më parë për vjedhje me anë të mashtrimit. Ngritja e akuzës për këtë person u krye pasi ndaj tij është deponuar një kallëzim nga një firmë private, ku personi i mësipërm dyshohet se e ka mashtruar, duke përvetësuar shumën e parave prej 200 mijë eurosh. Për Skënderin ka filluar procedimi penal për veprat penale të vjedhjes me anë të “mashtrimit” dhe të “falsifikimit të dokumenteve”. Aktualisht, policia theksoi se ky person ndodhet tashmë i arrestuar për konsumimin e një tjetër vepre penale, duke vuajtur dënimin në Burgun e Peqinit.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Mesazh nga arberia prej Tue Jan 20, 2009 1:28 am

Policise i uroj kete mbarevajtje dhe kriminelet te marrin denim max !
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Mesazh nga ADMIN prej Tue Jan 20, 2009 3:35 am

Ndoshta mesojne te tjeret tani ,se krimi i organizuar nuk eshte menyra te jetosh
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zbardhet vjedhja e 200 mije eurove

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi