EMIGRIMI NE ITALY

Shko poshtë

EMIGRIMI NE ITALY

Mesazh nga Malesia prej Fri Nov 27, 2009 3:33 pm

emigrimi ne itali nuk eshte si ne vendet e tjera te europes apo ne SHBA sepse italianet jane shume racista dhe ne ralle te parenuk japin nenshtetesin por i rinovojme letrat ne cdo 2 vjecar une banoj ne itali milano pre 12 vitesh per mndimin tim ketu nuk ka prespektiv per te ardhmen ,megjithate ju uroj shendet te gjithe emiganteve shqiptar kudo qe ndodhen neper bote............

Malesia
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 10
Points : 24
Reputation : 0
Registration date : 22/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: EMIGRIMI NE ITALY

Mesazh nga arberia prej Sat Nov 28, 2009 10:51 am

Po mire po s'pati perspektive per te ardhmen aty ne Itali le te kthehen emigrantet ne vendin e tyre,Shqiperine dhe te punojne ketu.Tani Shqiperia nuk e shte e post-komunizmit.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: EMIGRIMI NE ITALY

Mesazh nga Tiffany008 prej Wed Nov 03, 2010 2:30 am

Yes, you are right... Tani Shqiperia nuk e shte e post-komunizmit.Megjithate ju uroj shendet te gjithe emiganteve shqiptar kudo qe ndodhen neper bote............

Tiffany008
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 3
Points : 3
Reputation : 0
Registration date : 03/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: EMIGRIMI NE ITALY

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi