112- vjecari martohet me 17- vjecaren

Shko poshtë

112- vjecari martohet me 17- vjecaren

Mesazh nga ADMIN prej Sun Nov 01, 2009 4:36 pm

112- vjecari martohet me 17- vjecaren
31/10/2009 13:45

Nje nga njerezit me te vjeter te botes ka realizuar endrren e tij duke u martuar me nje vajze qe ishte vetem 17 vjece. Ahmed Mohamed Dhore, 112 vjec, nga Somalia, eshte martuar me Safiya Abdulle.

“Nuk e detyrova te bente nje gje te tille, por perdora eksperiencen per ta bindur per dashurine time dhe rame dakord te martohemi”, u shpreh ai.

Dhore ka 18 femije nga pese gra te ndryshme dhe synon te kete femije edhe me nusen e tij te re.

Ai tha per mediat lokale se e kishte enderr prej vitesh te lidhej me Safiya, por ka pritur qetesisht qe te rritej perpara se t’i propozonte per martese.

Ai theksoi se femijet e tij dhe dy nga grate qe i kane mbetur gjalle kane rene dakord per martesen, se bashku me prinderit e gruas se re
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 112- vjecari martohet me 17- vjecaren

Mesazh nga arberia prej Thu Nov 05, 2009 4:10 am

sa i marre,kjo duhet te jete çmenduria e shekullit
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi