Poezi

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:55 am

Te kerkoj
te kerkoj qe te me harrosh
me zemer me shpirt
un te kujtoj
por jo ne ate menyre qe mendon
dhe nese brenda meje existon
ndopak dashuri te lutem me harro
te kerkoj
te kerkoj qe jeta jote te jete me e lumtur
kerkoj qe ne jeten tende te besh dicka te mire
me harro
sjam per ty harroje zemren time
harroje zerin tim
por nuk dua te mundoj
sepse e di qe em shpirt me dashuron

asgje tjeter ne bot ste kerkoj
te lutem shpirt me harro

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:55 am

u mundova
u mundova te falja dashurine
u mundova te falja dicka ne jete
po smunda
u mundova te harroja cdo gje
po smunda
u mundova ta harroja ate dashuri te humbur
kujtoja se qe e humbur por seshte
e dashuroj ate njeri
u mundova ta harroja po smunda
u mundova ti thoja mendjes ate se do me
u mundova ti thoja shpirtit tim
Edi te do po smunda
u mundova te genjeja
po smunda te kaloja me ate jete
u mundova te beja te lumtur
u mundova te degjoja zerin tend
po as ate smunda ta bej
sdua te genjej me
smundem te genjej me
u mundova te beja cdo gje vete
duke mos menduar per ty

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:55 am

i dashur
kur te them te dua sme beson
i frikesuar i trishtuat me veshton
lere friken te humbas o shpirti im
cfar te bej te me besosh o drit
kte dashuri ma kupton vetem ti

kurr ne rruga kaloja syt e tu me dashuri veshtroj
mos me kerko asgje tjeter i dashur
vec nje poezi per ty po krijoj
je ti ai qe fal dashurine

je ti ai qe me mesove te dashuroj
je ti ai qe me mesove jeten te kuptoj
qe te dua me gjith shpirt un e kuptoj
e lumtur jam dhe un me ty tani
e lumtur jam kur te shiikoj te bukrin sy
vec nje deshire do kisha un tani
qe te jetojm se bashku kte vetmi

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:55 am

i dashur
kur te them te dua sme beson
i frikesuar i trishtuat me veshton
lere friken te humbas o shpirti im
cfar te bej te me besosh o drit
kte dashuri ma kupton vetem ti

kurr ne rruga kaloja syt e tu me dashuri veshtroj
mos me kerko asgje tjeter i dashur
vec nje poezi per ty po krijoj
je ti ai qe fal dashurine

je ti ai qe me mesove te dashuroj
je ti ai qe me mesove jeten te kuptoj
qe te dua me gjith shpirt un e kuptoj
e lumtur jam dhe un me ty tani
e lumtur jam kur te shiikoj te bukrin sy
vec nje deshire do kisha un tani
qe te jetojm se bashku kte vetmi

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:56 am

i dashur
kur te them te dua sme beson
i frikesuar i trishtuat me veshton
lere friken te humbas o shpirti im
cfar te bej te me besosh o drit
kte dashuri ma kupton vetem ti

kurr ne rruga kaloja syt e tu me dashuri veshtroj
mos me kerko asgje tjeter i dashur
vec nje poezi per ty po krijoj
je ti ai qe fal dashurine

je ti ai qe me mesove te dashuroj
je ti ai qe me mesove jeten te kuptoj
qe te dua me gjith shpirt un e kuptoj
e lumtur jam dhe un me ty tani
e lumtur jam kur te shiikoj te bukrin sy
vec nje deshire do kisha un tani
qe te jetojm se bashku kte vetmi

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:56 am

e huaj jam sonte
as veten se shoh
eja dhe nje cast
eja pa menduar
pa ty humba shpresen
veten kam mallkuar

ike u largove
larg ku smund te gjej
me bie telfoni
zeri yt me thot
jam i deshperuar

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:56 am

cfat do te kem

trishtimin nga vetja largoj
nen gjurmet e tua vrapoj
te te them mos shko
kur te them te dua
te lutem me beso

po ta them me zemer
se un te dua
ato syt te mi falesh vetem mua
kur zemerohesh ti djal me mua
ateher zemer me shume te duashpirt mos u mundo
se nuk te shkon zemerimi
kur do te kthehesh ti perseri
o yll i zemres i shpirtit tim

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:57 am

me fal
me fal dashurin
te fal zemren
me fal jeten
te fal shpirtin

shpirtim im mo djal
njeher te therriti
ateher me duaj
sic te do shpirti

ne zemer un ty te ruaj
me shpirt te kam dashur
dhe do te dua
te lutem nje fjal me thuaj
nese vall sme beson

brenda jetes time ti qendron
brenda zemres time egziston
perseri nese ti sme beson
me lejo zemer te them
gjithcka ke ne shpirtim tim
brenda asaj fsheh dashurine

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:57 am

te enderroj

shpesh te ederroje
ne zemren time
gjithmon do jetosh
jeten me mua
do kalosh

lamtumire i thash urretjes
mire se erdhe i thash lumturis
eja dhe njeher
bashk te jemi un dhe ti
ne kete jete ka dhe gabime
dhe do kalome shume shqetesime
po me shume do te doja te kisha
pran ne zemren time

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:58 am

ME MUNGON TI

Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur.
Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri .
Eshte thjesht, me mungon kjo ,
Kjo qe adhuroj! me mungon ti !

Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne,
por vdes morali ,para syve te mi,
edhe iluzionet e mia vdesin,
perpara trishtimit! me mungon ti !

Nuk eshte se kam harruar qe per burrat ,
te mos tregosh qe dashuron quhet trimeri .
Nuk eshte asnje nga keto por, nuk me pergjigjesh ,
kur te therras !me mungon ti!

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:58 am

Porten qe dikush e hapi
Porten qe dikush e mbylli
Karrigen ku dikush u ul
Macen qe dikush e perkedheli
Frutin qe dikush e kafshoi
Letren qe dikush e lexoi
Karrigen qe dikush e permbysi
Porten qe dikush e hapi
Rrugen ku dikush vrapon akoma
Pyllin qe dikush pershkon
Lumin ku dikush hidhet
Spitalin ku dikush vdiq

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:59 am

AI ME PUTHI KUR ISHA NE GJUME
NE BUZE,NE SY,NE QERPIK...
THONE SE VDES KUR TE PUTHIN NE GJUME
AH!KESHTU TE VDISJA CDO DITE

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:59 am

diteve pa ty i ngjita emra te frikshem
qe kurr te mos guxoja ti kujtoja serish
kalendari i jetes sime tani ngjan i cuditshem
gjurmet e loteve te mi mbi te mos u mundo ti fshish
jeto se paku me dhimbjen time nese me dashurine time s'mund te rrish
__________________

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 11:59 am

Nuk po te shkruaj per te then te dua shum, jo as per te then se per ty derdhi lot ne keto momente .
Ajo qe sod po me shtyen te shkruaj esht malli qe kam per ty .
Vertet ne keto momente po ndjej mall , mallin e rrespektoj , rrespekti per ty esht e vetmja ndjenje qe me ka mbetur dhe nuk po dua ta zhduk, sepse malli ne keto momente vertet nuk po me le te qet.
Sod me erdhen ne mendje ato kujtime qe dikur ikam varrosur thell ne mendjen time , ato miljona endrra qe vertet kan filluar te treten eshtrat e tyre.
Por sod malli qe me ban te shkruaj me shtyen qe te bashkoj edhe nje here eshtrat e tyre , per te kujtuar ty si nje mike te vjeter qe kurr nuk arrita te ta hapi zemeren.

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 12:00 pm

TE VDESESH DUKE JETUAR
I gjalle jam, mgjse po vdes,
per dashurine e saj,
qe pa dashur me vret
Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
dhe nuk ka rendesi plagosja
qe me denon me vdekje
jua them vertete,
Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Wed Sep 23, 2009 12:00 pm

Te them

Te te them je yll,
jo se larg me qendron.
Te te them je molle,
jo se dikush te kafshon.,
Te te them je lule,
kam frike se te kepusin.

Te te them je drite,
jo se shuhesh shpejt.
Te te them je flutur,
iken nga une.
Te te them je bota,
s'e di a me degjon.
Te te them te dua

Ndoshta me kupton.

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga arberia prej Thu Sep 24, 2009 4:09 am

shume te ndjeshme dhe te goditura
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga ADMIN prej Thu Sep 24, 2009 7:53 am

Vertete ma knaqen shpirtin ,shume te mrrekullueshme
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga kapiteni prej Tue Sep 29, 2009 7:31 am

flmnd shum

kapiteni
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 121
Points : 154
Reputation : 0
Registration date : 10/09/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi