Rezar Taçi blen 20 milion euro Bolonjën

Shko poshtë

Rezar Taçi blen 20 milion euro Bolonjën

Mesazh nga ADMIN prej Thu Aug 06, 2009 5:27 pm

Rezar Taçi blen 20 milion euro Bolonjën


Skuadra italiane e futbollit Bolonja do të ketë një pronar të ri që vjen nga Shqipëria. Rezar Taçi ka arritur marrëveshjen për blerjen e pjesës më të madhe të aksioneve të skuadrës italiane të Bolonjës.Mediat italiane sportive bëjnë të ditur se Rezart Taci ka arritur marrëveshjen me familjen Menarini që drejton aktualisht klubin italian në serinë për blerjen e 80% të aksioneve.
Presidenti i kompanisë Taci Oil do të jetë pronari i ri i klubit të futbollit italian “Bolonja”. Mediat italiane sportive bëjnë të ditur se Rezart Taci ka arritur marrëveshjen me familjen Menarini që drejton aktualisht klubin italian në serinë për blerjen e 80% të aksioneve. Marrëveshja mes Tacit dhe Manarinit kap shifrën e rreth 20 milionëve eurove. Po sipas mediave italiane gjithcka ka përfunduar dhe pritet që sot të vijë dhe zyrtarizimi i marrëveshjes. Rezart Taci i cili arriti të sillte ekipin e madh te Milanit dy herë për miqëdore në Tiranë do të jetë keshtu pronari i pari i klubi në Serinë A. Mediat bëjnë të ditur gjithashtu se është hera e parë që një i huaj, blen një skuadër të Serisë A në Itali. Sipas medias italiane presidenca e re do të nisë drejtimin e klubit në datën 3 gusht
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi