Aston Villa fiton Peace Cup

Shko poshtë

Aston Villa fiton Peace Cup

Mesazh nga ADMIN prej Mon Aug 03, 2009 7:06 pm

Aston Villa fiton Peace Cup
03/08/2009 09:25

Juventus dorezohet te penalltite dhe i jep Peace Cup Aston Villa-s. 4-3 ishte rezultati final, pasi koha e rregullt dhe ajo shtese u mbyll 0-0.
Vendimtare ishin gabimet e Iaquinta-s dhe Del Piero-s. Shenuan per italianet Trezeguet, Amauri e Felipe Melo.

Nderkohe anglezet shenuan kater here ne porten e italianeve duke fituar trofeun.

Ne radhet e italianeve Buffon u tregua shume i matur ne disa raste duke evituar tentativat per gol te Young, Carew e Albrighton. E rrezikshme Juve ishte ne minuten e 19-te dhe 25-te.
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi