Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Shko poshtë

Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga ADMIN prej Sun Jun 28, 2009 11:44 am

Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Ne seline e Partise Demokratike ne Tirane po behet gati atmosfera festive.
Sipas zedheneses se PD, Majlinda Bregu, jashte selise blu po organizohet nje skene ne te cilen do te festohet fitorja.

Ne seline e PD ka mberritur gjate pasdites edhe kryeministri Sali Berisha, i cili duket se ka sjelle edhe entuziazmin.

Ne inskenimin e bere perpara selise se PD do te ndiqet numerimi i votave dhe dalja e rezultateve.

Gjithesesi, drejtuesit me te larte te PD preferojne te tregohen te matur, duke i rezervuar deklaratat e tyre pasi te mbyllen te gjitha qendrat zgjedhore.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga ADMIN prej Sun Jun 28, 2009 12:47 pm

Drejt mbylljes perfundimtare votimi


Eshte mbyllur procesi i votimit ne Fier, nderkohe qe ne dy shtabet kryesore ka shenja ankthi ne pritje te rezultateve te para. Nuk ka festa dhe levizje neper qytet te militanteve, nderkohe qe ka nisur procesi i transportimit te kutive te votimit.
Nuk eshte shenuar asnje incident deri me tani.

Elbasan

Raportohet e qete situata ne Elbasan edhe ne keto momente te mbylljes pothuajse te te gjitha qendrave te votimit. Ka nisur po ashtu edhe transportimi i kutive te numerimit, ne KZAZ-te e Elbasanit.

Gjirokaster

Ka shkuar normalisht procesi i votimit ne Gjirokaster, nderkohe qe jane vene ne radhe punonjesit per dorezimin e kutive ne KZAZ-te e qytetit.

Vlore

Ka perfunduar procesi i votimit ne shumicen e qendrave te votimit. Po ende ka radhe votuesish neper qendra dhe pritet qe zgjedhjet te vazhdojne deri ne oren 21:00.

Korce


Situata eshte e qete dhe ka nisur procesi i dergimit te kutive ne tre qendrat e numerimit.

Shifrat zyrtare te pjesemarrjes se votimit ne rang qarku ka arritur ne nivelin e 51 perqindeshit.

Berat

Ne 298 qendrat te votimit te Beratit ka perfunduar procesi i votimit dhe ne KZAZ-te e qarkut kane mberritur kutite.

Ne Uren e Vajgurore kane votuar 55 perqind e zgjedhesve, ne Berat 50 perqind, ne Kucove 48 perqind dhe ne Skrapar 48 perqind e votuesve.

Shkoder

Situate e qete edhe ne Shkoder, pas perfundimit te votimit. Ne te gjitha qendrat eshte mbyllur procesi dhe kutite e votimit ndodhen thuajse te gjitha ne qendrat e numerimit
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga ADMIN prej Sun Jun 28, 2009 2:40 pm

Zogby": PD 69 mandate, PS 55


"Zogby International” publikon rezultatet e exit poll te kryera pas votimit te sotem ne 12 qarqe te vendit.
Keshtu sipas ketyre rezultateve, nese do te merreshin parasysh keto te dhena, atehere ne parlamentin e ardhshem do te kishim 69 vende te koalicionit te Partise Demokratike, 55 te koalicionit te Partise Socialiste, 4 te LSI-se dhe 12 te pavendosura.
Marzhi i gabimit ne kete sondazh eshte 3.2 perqind.

Qarku Kukes

PS 21 perqind
PD 67 perqind
LSI 3 perqind
PR 3 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 1
Koalicioni i PD 2
LSI 0
Te papercaktuara 1

Qarku Diber

PS 30 perqind
PD 54 perqind
LSI 3 perqind
PLL, PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni PS 2
Koalicioni PD 3
LSI asnje
I diskutueshem 1

Qarku Shkoder

PS 30 perqind
PD 54 perqind
PR 3 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 4
Koalicioni i PD 7
Koalicioni i LSI 0
I diskutueshem 0

Qarku Lezhe

PD 57 perqind
PS 28 perqind
LSi 3 perqind
PAA, PSD 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 4
LSI 0
I diskutueshem 1

Qarku Tirane

PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSi 5 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 13
Koalicioni i PD 17
LSI 1
Te paparcaktuara 1

Qarku Durres


PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSI 6 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 4
Koalicioni i PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Elbasan


PD 44 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
G99, PR, PDK 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 6
Koalicioni i PD 7
LSI 0
i diskutueshem 1

Qarku Korce

PD 49 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

PS 5
PD 6
LSi 0
i diskutueshem 1

Qarku Berat

PS 43 perqind
PD 29 perqind
LSi 14 perqind
G99 6 perqind

Mandatet

Koalicion i PS 3
Koalicioni i PD 3
Koalicioni i LSI 1
I diskutueshem 1


Qarku Fier

PD 36 perqind
PS 44 perqind
LSI 7 perqind
G99, PDI 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 7
PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Vlore

PS 42 perqind
PD 34 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 11 perqind

Mandatet

PS 6
PD 4
LSI 0
I diskutueshem 2

Qarku Gjirokaster

PD 37 perqind
PS 45 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 6 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 2
Koalicioni i LSi 0
I diskutueshem 1
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga arberia prej Sun Jun 28, 2009 3:22 pm

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
te gjitha sondazhet e deritanishme japin FITUESE PARTINE DEMOKRATIKE cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga ADMIN prej Sun Jun 28, 2009 5:53 pm

Withers: Sondazhi i vlefshem, vota e shqiptareveAmbasadori amerikan John Withers i kerkon shqiptareve te tregohen te duruar dhe te presin rezultatet zyrtare te numerimit te votave, perpara se te nisin festimet.
Ne nje prononcim per Top Channel ne oret e para te mengjesit te 29 qershorit, Withers deklaron se i vetmi sondazh qe vlen vertete jane votat e dhena nga votuesit dhe rezultati real eshte ai qe del nga numerimi zyrtar.

“Kur te jete numeruar edhe vota e fundit, atehere une shpresoj qe shqiptaret te festojne keto zgjedhje”, u shpreh Withers.

Ambasadori u shpreh i kenaqur per procesin zgjedhor te zhvilluar sot.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga arberia prej Mon Jun 29, 2009 8:44 am

Withers: Sondazhi i vlefshem, vota e shqiptareve

Eh ,po keshtu eshte more z.Withers,por jane bere 3 sondazhe ,nga 3 kompani te ndryshme dhe te 3 keta kane nxjerre PD-ne FITUESE,dhe a mund ta mendoje votuesi per PD-ne nje rezultata tjeter Shocked ,prandaj festonim dje ne demokratet cheers
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi