Pyetje?...burrneshë dhe grua i njëjti kuptim?

Shko poshtë

Pyetje?...burrneshë dhe grua i njëjti kuptim?

Mesazh nga Orfe@ prej Sat May 09, 2009 5:58 pm

a është burrneshë dhe grua e njëjt..??


a është njëjtë nëse themi grua dhe nëse themi burrneshë ?

apo!

a mund të përkthejmë nga anglishtja prej women në shqip burrneshë sepse kam shikuar fjalor te ndryshëm por nuk e përkthen me burrneshë por me grua?

e për atë është e rëndësishme ta di a është kuptimi i njëjt nëse them:

"ajo gruaja ishte e varfër!"

dhe

"ajo burrneshë ishte e varfër?"

pra a mundemi të zavendësojmë fjalën grua me burrneshë?

në mundeni të më ndihmoni

me respekt
avatar
Orfe@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 23
Points : 63
Reputation : 4
Registration date : 22/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi