Skandali, prifti katolik ne plazh me te dashuren

Shko poshtë

Skandali, prifti katolik ne plazh me te dashuren

Mesazh nga ADMIN prej Thu May 07, 2009 4:07 am

Skandali, prifti katolik ne plazh me te dashuren


Nje prifti i njohur me nofken “At Oprah” ne Florida eshte shkarkuar nga disa funksione, pas publikimit ne nje reviste te disa fotove te tij ne nje plazh, ne krahet e te dashures.
Prifti kubano-amerikan u shfaq gjysme i zhveshur ne kopertinen e se perjavshmes “TV Notas”. Alberto Cutie u shkarkua nga detyra e priftit ne kishen katolike “St. Francis De Sales Church” ne Miami Beach, si dhe nga kreu i rrjetit radiofonik te dioqezes, qe perbehej nga Radio Paz dhe Radio Peace.

Cutie ishte shume i njohur, pasi kishte drejtuar edhe nje show ne Telemundo. Ne nje mesazh te postuar ne faqen e dioqezes se Miamit, prifti kerkoi falje per ate qe e cilesoi skandal.

“Me falni nese veprimet e mia kane shkaktuar dhimbje dhe trishtim. Ju siguroj se sherbimi dhe perkushtimi im ndaj Zotit nuk jane cenuar”, ka thene ai. Gruaja qe shoqeronte priftin ne foto, nuk eshte identifikuar ende.

Cutie ishte prifti i pare katolik qe drejtonte nje show te perditshem ne nje televizion te njohur laik. Ai ishte personazh i njohur ne TV dhe radio, si dhe shkruante shpesh artikuj ne shtyp.
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, prifti katolik ne plazh me te dashuren

Mesazh nga arberia prej Fri May 08, 2009 12:34 am

Me vjen keq,qe e ka kaluar masen e te qenurit PRIFT.Por mendoj se edhe pendesa e tij nuk duhet anashkaluar,tek e fundit njeri eshte....
Po kam edhe nje pyetje,a pse prifti nuk mund te dale ne plazh?
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi