1 Maji, zgjerohen protestat e punonjesve

Shko poshtë

1 Maji, zgjerohen protestat e punonjesve

Mesazh nga ADMIN prej Fri May 01, 2009 4:09 am

1 Maji, zgjerohen protestat e punonjesveProtesta ne Turqi
Zgjerohen protestat e punetoreve ne diten e tyre nderkombetare. Pas perleshjeve te nates ne Berlin, ku te rinjte u perleshen me policine, manifestime te tjera mbahen sot gjate dites ne shume vende te botes.

Punetoret do te shfrytezojne marshimet tradicionale per te protestuar ndaj menyres si po perballohet kriza ekonomike. 300 manifestime jane paralajmeruar te mbahen ne France, qe eshte perfshire nga grevat e akademikeve, stafit te spitaleve dhe peshkatareve.

Te tjera jane njoftuar ne Spanje, Greqi dhe Turqi. Marshime po zhvillohen edhe ne disa vende aziatike, si ne Kamboxhia, Japoni, Filipine, Tajvan dhe Hong Kong.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 1 Maji, zgjerohen protestat e punonjesve

Mesazh nga arberia prej Mon May 04, 2009 5:19 am

Po keto shtete kane edhe sindikata te fuqishme
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi