Estetika.

Shko poshtë

Estetika.

Mesazh nga Hene@ prej Mon Apr 27, 2009 9:32 pm

Estetike do te thote bukuri dhe jete!
Estetika eshte nje koncept i ri qe eshte perqafuar shume shpejt nga shqiptaret. Kjo tregon se ata dine ta vleresoje veten.
Trajtimet ne qendrat estetike, fale aparateve dhe aftesise se estetistes, realizojne ate cka deshiron klienti: humbjen e konsiderueshme te peshes, mirembajtjen e trupit dhe te fytyres si dhe nje sere procesesh delikate qe kerkojne profesionalizem dhe pergjegjesi. Estetika trajton dobesimin gradual, pa shkaktuar deme ne shendetin e klientit, trajton tonifikimin e muskulatures. Seancat e trajtimit te fytyres jane te shumellojshme dhe rezultative. P. sh. trajtimi antimoshe ben rinovimin e lekures se fytyres ne masen 72%. Masazhet kane nje efekt te dukshem. Depilimi eshte nje trajtim profesional i pelqyeshem per klientet femra. Elektrodepilimi eshte nje zgjidhje e shume femrave qe kane probleme hormonale, dhe vetem me disa seanca, ben zhdukjen e perhereshme te qimeve ne mjeker apo pjese te caktuara te fytyres. Heqja e pikave te bardha (formacionet dhjamore), eshte nje nderhyrje qe zgjidh perfundimisht, me nje seance, nje problem te dukshem tek klientet femra. Pastrimi i fytyres konsiston ne mirmbajtjen e lekures, trajtimin me nje sere maskash dhe ushqyesish te lekures si dhe ne heqjen e papastertive (pikave te zeza), qe gjithkush i ka problem. Manikyri e pedikyri jane nje tjeter proces qe rregullon estetiken e thonjve te duarve dhe te kembeve. Pra sic shihet estetika konsiston ne heqjen e gjerave te teperta dhe te panevojshme nga trupi yne. Estetistja eshte mikja me e mire qe i siguron comfort dhe intimitet klienteve. Ne qendren estetike pas trajtimit ndihesh me e bukur dhe plotesisht e shlodhur!
Ju ftoj te bashkebisedojme per cdo problem ne lidhje me temen dhe do te perpiqem t`i pergjigjem pyetjeve ose paqartesive tuaja ne kete drejtim. Ju mirepres!
avatar
Hene@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 280
Points : 379
Reputation : 9
Registration date : 24/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi