Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave

Shko poshtë

Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave

Mesazh nga ADMIN prej Mon Apr 27, 2009 12:31 pm

Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave


Ne 24 oret e fundit ne Qytetin e Meksikos kane humbur jeten edhe shtate persona te tjere per shkak te gripit te derrave.
Lajmin e ka bere te ditur pergjegjesi per shendetesine ne kryeqytetin meksikan, Armando Ahued.

Autoritetet e Qytetit te Meksikos, ku jane verifikuar 17 raste te reja infektimi, po diskutojne me qeverine federale dhe shoqata te ndryshme biznesi per ndalimin e aktiviteteve ekonomike.

“Nje vendim per kete do ta marrim gjate dites se sotme, ose neser”, ka deklaruar kryetari i bashkise se kryeqytetit meksikan.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave

Mesazh nga ADMIN prej Wed Apr 29, 2009 6:14 pm

Gripi derrave, shkon ne 5 niveli i alarmit


Organizata Boterore e Shendetesise ka rritur ne 5 nivelin e alarmit per virusin e gripit te derrave.
Numri dy i OBSH-se deklaroi se virusi vdekjeprures me prejardhje nga Meksika eshte ne prag te shkaktimit te pandemise.
Drejtoresha e pergjithshme e agjencise se Kombeve te Bashkuara, Dr. Margaret Chan deklaroi se te gjitha vendet duhet te marrin masat paraprake te parashikuara ne te tilla raste.
“Kalimi ne nje faze me te larte eshte nje sinjal per qeverite, Ministrite e Shendetesise dhe Ministrite e tjera, industrite farmaceutike dhe komunitetin e biznesit qe te rrisin me urgjence gatishmerine dhe te marrin masat e duhura”, eshte shprehur Chan.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave

Mesazh nga arberia prej Thu Apr 30, 2009 2:24 am

Sad ,n.q.s merr permasa me te medha...mos e paçim kismet
Me sa jam e informuar Ministria e shendetesise dhe Instituti i Higjenes, kane marre masa te men jehereshme per t'u ruajtur nga kjo epidemi
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Meksike, 7 vdekje te reja nga gripi i derrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi