Gra qe dashurojne teper.!

Shko poshtë

Gra qe dashurojne teper.!

Mesazh nga Hene@ prej Wed Apr 22, 2009 7:03 pm

Ky eshte titull i nje libri te shkruar nga Robin Norwood, qe e quan semundje te dashuruarit teper.
Cfar duhet bere per t'u cliruar nga kjo vartesi:
1. Shkoni dhe kerkoni ndihme.
2. Quajeni sherimin tuaj nje perparesi, qe i le pas dore te gjitha problemet e tjera.
3. Gjeni nje grup mbeshtetes te perbere nga gra te njejta me ju dhe qe ju kuptojne.
4. Zhvilloni anen tuaj shpirterore me ushtrime te perditshme.
5. Hiqni dore nga kontrolli i te tjereve.
6. Mesohuni te mos e lini veten te perfshiheni ne lojera ndermjetesimi.
7. Perballuni me guxim me problemet dhe me mangesite tuaja vetjake.
8. Nxitini te gjitha nevojat qe duhet te gjejne mundesi zhvillimi brenda vetes tuaj.
9. Behuni "egoiste".
10. Perfshini edhe gra te tjera ne ato cfar keni eksperimentuar dhe mesuar ju.
avatar
Hene@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 280
Points : 379
Reputation : 9
Registration date : 24/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gra qe dashurojne teper.!

Mesazh nga Hene@ prej Wed Apr 22, 2009 7:04 pm

Ndodh rallhere ky fenomen
Grate dashurojne rralle ne jeten e tyre, por kur dashurojne ska shpirt me gjaksor se ajo. Nese nje femer vertet dashuron me zemer, shpirt, ndienje, atehere ne ate moment ato jane skllave te perjetshme te asaj dashurie, dhe ka vetem nje shpetim VDEKJA.

Meshkujt perkundrazi dashurojne shpesh dhe perjetojne dhimbje te perkohshme.
avatar
Hene@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 280
Points : 379
Reputation : 9
Registration date : 24/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi