MORALI !...

Shko poshtë

MORALI !...

Mesazh nga Hene@ prej Wed Apr 22, 2009 6:44 pm

MORALISe sa e vlersoni moralin ... jo te dikujt tjeter po te vet vetes tuaj.
A hjekni dore nga shume sende vetem se e vlersoni veten dhe nuk uleni posht vetem nga epshet qe i keni.
A mundoheni te jeni unik ne aspektet e moralit apo te jeni sikur shumica e njerzve?
Cila zgjedhje e moralit eshte me e mire sipas mendimit tuaj, te jesh sikur shumica e njerzve apo te jesh unik?
Jam i interesuar ti dije opinionet tuaja sepse ne kete kohe morali sa une mundem ta vrej eshte nje art i humbur tek meshkujt dhe femrat.
avatar
Hene@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 280
Points : 379
Reputation : 9
Registration date : 24/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MORALI !...

Mesazh nga Hene@ prej Wed Apr 22, 2009 6:45 pm

Nje problem qe kam hasur eshte se kur je i moralshem dhe je i mire me tjeret, pret te njejten gje ta bejne tjeret dhe per ty, dhe kjo nuk ndodh kurre. Kjo eshte shume e lendueshme dhe eshte pasoje e moralit qe ka nje njeri.
Te jesh unik mendoj se eshte dicka e rendesishme dhe te perkufizon ty si individ. Kur je ndryshe nga tjeret, zakonisht tregon dicka qe vetem ti e ke si individ, dhe ajo te ben ty. Nuk duhet harruar qe ka disa norma qe i kane te gjitha, dhe sduhet te besh gjera vetem sa per te qene ndryshe e per te kerkuar vemendje.
avatar
Hene@
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 280
Points : 379
Reputation : 9
Registration date : 24/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi