C'fare mendoni per divorcin.

Shko poshtë

C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga redrose prej Tue Apr 14, 2009 1:49 am

Cilat jane shkaqet qe mund te cojne nje cift drejt nje divorci. Crying or Very sad
redrose
redrose
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 20
Points : 37
Reputation : 3
Registration date : 13/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga arberia prej Tue Apr 14, 2009 1:52 am

jane te shumta,nje qe mund te jete mbarimi i te funksionuarit te te jetuarit se bashku,nuk di a shprehem...ehuuuu ka shume per te folur ne mkete teme ,redrose
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga redrose prej Tue Apr 14, 2009 1:56 am

po per ate e bera kete se shume mendojn se ndahet vetem per qefe
redrose
redrose
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 20
Points : 37
Reputation : 3
Registration date : 13/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga ADMIN prej Tue Apr 14, 2009 5:56 pm

Te respektuar antar te ketij forumi ,kjo eshte nje teme shume delikate qe per fat te keq ka prekur popullin shqiptar ne vitet e fundit ,ju Arberia keni shume te drejte qe dasija vjen nga shume faktor ,por kjo nuk do te thote qe ne duhet te heshtim dhe mos te ballafaqohemi me realitetin,
Faktoret kryesor per mendimin tim jane DROGAT,ALKOLI,XHELOZIA,BIXHOSI ,dhe PARAJA,por nje faktor shume i rendesishem eshte traditat e prapambetura te kanuneve te ndryshme qe kane mbetur dhe sundojne edhe sot me injorace tek shume te rinje shqiptar ,sidomos tek meshkujt,shume nga ata mendojne se martesa eshte nusja te jete skllavja e burrit madje skllavja e po thuaj te gjithe familjes te burrit ,kurse ne kurbet shume djem te rinje shkojne ne shqiperi me proteksin per tu martuar dhe marrin femrat ma te mira ne shqiperi dhe vijne ne shtete te jashtme duke menduar se femra shqiptare duhet ti nenshtrohet rregullave te shemtuara qe ai burre ka dhe duke harruar se cfare eshte kurora shejte por duke e keq perdorur ate si nje interes personal pa kulture dhe respekt qe i takon

Nena e rrite vajzen deri ne moshen per tu martuar pastaj ja jep nje maskarai ,injorati qe nuk ka rrespekt per as nje femer ,nuk din se cfare eshte kultura dhe edukata por me mashtrimet e turturat e mendjes djallzore te tij don qe ta dominoje bukurine dhe ndjenjat qe vete zoti ja fale kesaj vajze ,kam aq shume per te thene por nuk e kam durimin duke paraftyruar kriminelat e shumte qe me turturat e tyre cnjerzore sillen me femrat shqiptare,

Per mendimin tim duhet ti paisesha te gjitha femrat shqiptare me nga nje pistolete per vetmbrojtje qe te gjithe ata burra qe rrafin grate e tyre ,nuk jane burra por burraleca te injoraces te tyre dhe meritojne plumbin ballit pamvarsisht se une jan njeri shume paqesor
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga redrose prej Tue Apr 14, 2009 7:38 pm

flm shume per mendimin tend dhe po me vjen shume mire qe nuk qenkan te gjithe nje lloj se shume mendojne se meshkujt shqipetare jan njelloj
redrose
redrose
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 20
Points : 37
Reputation : 3
Registration date : 13/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga ADMIN prej Tue Apr 14, 2009 8:27 pm

redrose shkruajti:flm shume per mendimin tend dhe po me vjen shume mire qe nuk qenkan te gjithe nje lloj se shume mendojne se meshkujt shqipetare jan njelloj

Redrose apsulutisht qe nuk jane te gjithe meshkujt shqiptar njelloj ,ka edhe burra me kulture karakter dhe edukate ,dhe ka edhe ashi burracakesh qe mendojne qe jane trima sepse ne shoqeri kane ftyre tjeter dhe ne familjet e tyre jane kriminela
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 15, 2009 1:36 am

Po mire o ALBAN,thua qe nena e rrit vajzen ,deri ne nje moshe per t'u martuar dhe ja jep nje maskarai....
tani kjo nene qe e ka rritur dhe edukuar kete vajze deri ne kete moshe,besoj se e ka mesuar edhe ta zgjedhe njeriun qe do te ndaje me te jeten dhe jo te bjere"gelldum",brenda.Se pastaj une vi ne llogjiken qe ç'te kerkosh ,do te marresh..... Smile
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga redrose prej Wed Apr 15, 2009 1:43 am

Ke te drejte Arberia por ne kete kohe qe jemi sot nuk njef askend vetem kur te jetosh me te,,,,sepse shume sjellen sikur jan te edukuar e te rregullut por kur ke te bejsh me ta nuk jan ashtu,,,keshtu qe nuk eshte e lehte te njohesh askend sot.
redrose
redrose
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 20
Points : 37
Reputation : 3
Registration date : 13/04/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 15, 2009 2:07 am

redrose,me te vertete ka rdhur kohe shume e keqe per keto pune.
te gjithe nuk kane fatin e mire t'ju qelloje burri i duhur,apo gruaja e duhur.
Une,mendoj dhe i qendroj kesaj,patjeter duhet te kesh te dhena te mjaftueshme per familjen,nga ç'familje rrjedh personi qe do te lidhesh jeten.
BAZA ESHTE FAMILJA DHE VETEM FAMILJA!
kete e kam nga eksperienca e jetes sime ,jam ca vite me shume se ju ketu ne forum dhe mbetem vetem tek FAMILJA.
Tani ka raste qe nga trendafili del ferre,por zakonisht dardha bie nen dardhe Smile
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga Ilda prej Wed Apr 15, 2009 3:23 am

Normalisht qe divorci po behet gjithnje e me shume i pranishem ne shoqerine shqiptare e kjo per vete zhvillimin qe ka pesuar shoqeria jone dhe nejkohesisht emancipimit te femres dhe pavaresia ekonomike qe çon nje mashkull drejt reflektimit per veprimet e tij .... jo vetem kaq por nuk jemi me ne kohen e ''QEPES'' ku mashkulli urdheron dhe femra urdhero si urdhero ti jete lepe peqe bashkeshortit te saj por qe te kete nje konsensus ne relata dhe ku normalisht respekti duhet te jete reciprok ....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga ADMIN prej Wed Apr 15, 2009 4:08 am

Ilda jam plotsisht dakort me ty ,ne rradhe te pare njeriu duhet te jete njeri ,dhe respekti reciprok

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 15, 2009 5:52 am

Qe te jesh njeri duhet te kesh mare bazat e edukates dhe sjelljen e mire karshi njerzve,nga FAMILJA.
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga Lec Neli prej Sat Aug 08, 2009 1:05 am

Menoj se asgja ne jet nuk asht bardh e zi per sa i perket mardhanjeve, gjithsesi tuj dite se gjithkush asht aq i nryshem jasht sa asht edhe mren, e tuj pas parasysh se poashtu edhe rrethanat jan te nryshme per mu divorci asht vetem pjes e jets, edhe per disa shum i domosdoshem ose ma mire per disa divorci asht pshtim e normalitet, gjithmone tuj e pa me kanveshtrimin e personaliteteve te nryshme dhe te rrethanave te nryshme.

Me pak fjale un e konsideroj divorcin pjes te jets.

Lec Neli
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 119
Points : 193
Reputation : 0
Registration date : 03/07/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga ADMIN prej Sat Aug 08, 2009 3:56 am

Me vjen mire qe ka shqiptar qe kane mendjen e hapur ne te gjitha drejtimet,pra Z.Lec vertete eshte nje gje e mire qe njerzit mendojne sikur juve ,sepse kesaj i thone cilivizimi
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: C'fare mendoni per divorcin.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi