Inter “ndeshkon” vetveten, Lazio fiton derbin

Shko poshtë

Inter “ndeshkon” vetveten, Lazio fiton derbin

Mesazh nga ADMIN prej Sun Apr 12, 2009 6:50 am

Inter “ndeshkon” vetveten, Lazio fiton derbin


Palermo ka ndalur hovin e Interit drejt titullit kampion fale gabimeve te pafalshme te kampioneve ne fuqi qe kane barazuar 2-2 ne “San Siro“, nje sfide qe u duk e mbyllur qe ne pjesen e pare.
Balotelli dhe me pas Ibrahimovic dhane idene se ndeshja perfundoi, por ne te dyten sicilianet shfrytezojne mjaft mire gabimet ne repartin e mbrojtjes duke barazuar me Kavani e Succi.
Lazio ka triumfuar 4-2 ne derbin e 130-te ne kampionat perballe Romes, rezultat qe u mjaftoi tifozeve laciale te fshijne nga kujtesa 3 humbjet e fundit. Roma u shokua qe ne fillim pasi Lazio shenoi dy here brenda 4 minutave te para, me Pandev dhe Zarate. Goli i Mexes pak me vone mbylli pjesen e pare me rezultatin 2-1.
Ne te dyten eshte serish Lazio qe shenoi duke cuar e ne 3-1. Duke mos i mjaftuar dizavantazhi, Roma mbetet me 9 lojtare pas daljes me te kuq te Panucit dhe Mexes. 9 minuta para fundit De Rossi shkurtoi serish diferencen e golave, por Kolarov vulos gjithcka ne 4-2.
Goli i Clarence Seedorf i ka dhene fitoren 1-0 Milanit perballe Chievo-s se Bogdanit dhe gjithshtu i ka forcuar pozitat e tyre ne vendin e trete ne klasifikim.
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi