Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel

Shko poshtë

Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel

Mesazh nga ADMIN prej Tue Apr 07, 2009 5:40 pm

Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel


Menjehere pas samitit te Strasburgut, ku u perfaqesuan si anetare me te drejta te plota ne NATO, Shqiperia dhe Kroacia kane perjetuar nje tjeter moment emocionues.(UPDATE)
Kesaj radhe ne Bruksel, ne zyrat qendrore te NATO-s, ku u zhvillua ceremonia e ngritjes se flamurit shqiptar dhe atij kroat perkrah 26 flamujve te vendeve te tjera anetare.
2 minutat e ngritjes se flamurit shqiptar ne Bruksel ishin prekese edhe per kryeministrin Berisha.
Per sekretarin e pergjthshem te NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, ceremonia e sotme ishte nje demonstrim i qarte se ne Europen e sotme gjeografia nuk ka me rendesi.
Sekretari i pergjithshem tha se pranimi i Shqiperise dhe Kroacise ne NATO deshmon se ideja e lirise eshte e parezistueshme dhe se per Shqiperine dhe Kroacine anetaresimi i plote shenon nje shperblim te merituar per shume vite perpjekjeje.
Ndersa kryeministri Berisha e cilesoi ngritjen e flamurit shqiptar ne NATO si momentin historik dhe me dinjtoz per shqiptaret qe nga koha e Skenderbeut.
Duke vecuar reformat per zhvillimin e vendit dhe bashkepunimin konsuesual me opoziten ne keto 4 vjet, kryeministri Berisha tha se kthehej krenar ne Shqiperi dhe me i vendosur per te bere cdo perpjekje ne mbrojtjen dhe konsolidimin e aleances.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel

Mesazh nga arberia prej Wed Apr 08, 2009 7:51 am

FLAMURI KUQ E ZI ,ME I BUKURI NE BOTE!!!
FLAMURI ME KRENAR-FLAMURI SHQIPTAR!!!
SHQIPTARET KRENARE NE BOTE!!!
SHQIPERIA NE NATO=INVESTIME=PUNESIME!!!
SHQIPERIA DREJT BE-SE,ME E SIGURTE SE KURRE!!!
cheers cheers cheers
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel

Mesazh nga ADMIN prej Wed Apr 08, 2009 9:00 am

cheers cheers cheers
arberia shkruajti:FLAMURI KUQ E ZI ,ME I BUKURI NE BOTE!!!
FLAMURI ME KRENAR-FLAMURI SHQIPTAR!!!
SHQIPTARET KRENARE NE BOTE!!!
SHQIPERIA NE NATO=INVESTIME=PUNESIME!!!
SHQIPERIA DREJT BE-SE,ME E SIGURTE SE KURRE!!!
cheers cheers cheers
cheers cheers cheers
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Flamuri shqiptar ne seline e NATO-s ne Bruksel

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi