LIVERPOOL

Shko poshtë

LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 6:57 pm

Torres: Gerrard më i mirë se Lampard


Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, e vlerëson kapitenin e ekipit të tij Steven Gerrard si një mesfushor shumë më të mirë se ai i Chelseat, Frank Lampard.

“Për mua, Gerrard është idhull. Më ka pëlqyer shumë edhe para se të vij në Anfield dhe është mrekulli të luash në ekip me të. Ai është në listën time të mesfushorëve më të mirë në botë, pa dyshim”, ka thënë Torres.

“Ai ka një goditje të mirë, kontroll të mirë, ai arrin në kuadratin e penaltisë në kohën e duhur dhe ka një vizion të madh në fushë. Në momente të caktuara ai është një sulmues. Një mesfushor i cili shënon dhe krijon raste si ai, është i veçantë”.

“Frank Lampard është po ashtu një futbollist i madh. Ai ka shumë aspekte të lojës së tij të cilat janë të ngjashme me të Gerrard. Por, nëse më pyetni mua cilin do ta preferoja në Liverpool, padyshim se do të thosha Stevien”, ka shtuar spanjolli.

Telegrafi
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 6:59 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 7:00 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 7:03 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 7:13 pmEmri : Steven George Gerrard
Data e lindjes: 30 Maj 1980
Vendi i lindjes: Whiston, Angli
Gjatësia: 1.83 m
Pozicioni i lojes: Mesfushor
Ekipi: Liverpool
Numri: 8
Karrieren e filloj ne vitin 1987 – 1997 ne Liverpool dhe qe prej vitin 1997 eshte lojtar dhe kapiten i ketij ekipi.
----------------------------------------


Emri: Fernando José Torres Sanz
Data e lindjes: 20 Mars 1984
Vendi i lindjes: Madrid, Spanjë
Gjatësia: 1.85 m
Pozicioni i lojes: Sulmues
Ekipi: Liverpool
Numri: 9
Karrieren e tij e filloj ne Atletiko Madrid prej vitin 1995 – 2001, pastaj luajti me senioret ne A.Madrit perseri ne vitet 2001 - 2007 dhe qe nga viti 2007 eshte lojtar i Liverpoolit.
----------------------------------------


Emri: Xabier Alonso Olano
Data e lindjes: 25 Nëntor 1981
Vendi i lindjes: Tolosa, Spanjë
Gjatësia: 1.83 m
Pozicioni i lojes: Qender mesfushor
Ekipi: Liverpool
Numri: 14
----------------------------------------


Emri: José Manuel Reina Páez
Data e lindjes: 31 Gusht 1982
Vendi i lindjes: Madrid, Spanjë
Gjatësia: 1.88 m
Pozicioni i lojes: Portier
Ekipi: Liverpool
Numri: 25
Karrieren e filloj ne Barcelone prej vitit 1995 – 1999 pastaj perseri luajti me senioret ne Barcelone deri ne vitin 2002, me vone u transferua ne Villareal dhe qe prej vitit 2005 luan ne ekipin futbollistik te Liverpoolit.
----------------------------------------
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 7:16 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 31, 2009 7:17 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga ADMIN prej Wed Apr 01, 2009 5:26 pm

ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: LIVERPOOL

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi