Ish te perndjekurit, shtyhet votimi

Shko poshtë

Ish te perndjekurit, shtyhet votimi

Mesazh nga ADMIN prej Mon Mar 30, 2009 6:24 pm

Ish te perndjekurit, shtyhet votimi


Eshte shtyre per seancen e ardhshme votimi per amendamentet e ligjit per ish te perndjekurit politik.
Projektligji u votua ne parim dhe nen per nen nga deputetet e mazhorances, nderkohe qe pritej te behej votimi ne teresi i tij.
Opozita paralajmeroi qendrimin kunder, nderkohe qe kishte braktisur sallen perpara votimit perfundimtar.
Gjate seances nisma ligjore eshte mbrojtur nga vete kryeministri Berisha i cili i cilesoi ndryshimet si nje akt te madh njerezor.
“Amendamentet jane standard per ligjin, me to behet nje akt i madh njerezor. Eshte trilluese te thuhet se ne po shperblejme kriminele lufte. Perkundrazi, shperblejme viktimat e krimeve kunder njerezimit”, ka deklaruar Berisha.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi