NATO, Obama takohet me Schaffer

Shko poshtë

NATO, Obama takohet me Schaffer

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 25, 2009 7:26 pm

NATO, Obama takohet me Schaffer


Sekretari i pergjithshem i NATO-s, Jaap de Hoop Schaffer eshte pritur ne Shtepine e Bardhe nga presidenti amerikan Barak Obama.
Nje kete takim koke me koke eshte folur mbi pergatitjet e fundit per samitin e NATO-s ne Strasburg, e ku nje nga temat qendrore te bisedes ishte pranimi i Shqiperise dhe Kroacise ne gjirin e Aleances.
“Diskutuam axhenden e samitit. Kemi besimin se do te bejme nje proces ku NATO do te jete edhe me e forte. Do te flitet edhe per ceshtjen e Afganistanit”, eshte shprehur Obama.
Ndersa sipas Schaffer, “dera eshte e hapur per dy anetaret e rinj per Shqiperine dhe Kroacine”.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Obama takohet me Schaffer

Mesazh nga arberia prej Thu Mar 26, 2009 8:09 am

Edhe Shqiperia si vendet e tjera ne gjirin e NATO-s.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Obama takohet me Schaffer

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 26, 2009 10:24 am

Ju betohem se vetem tash e tutje shqiperia do te lulezoje ne 360 grade
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Obama takohet me Schaffer

Mesazh nga arberia prej Thu Mar 26, 2009 12:52 pm

Po eshte mese e vertete kjo qe po thua ,Alban.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: NATO, Obama takohet me Schaffer

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi