Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Shko poshtë

Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 19, 2009 4:27 am

Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeveHoxhe Xhaferr Shkodra - Imam i Kavajes
Imamet dhe teologet e Kavajes shprehen te shqetesuar lidhur me deklaraten e kreut te Komunitetit Mysliman Selim Muca, per pranine e rrymave ekstremiste ne radhet e myslimaneve.
Sipas tyre, drejtuesi i Komunitetit Mysliman kerkon te prishe tolerancen fetare. “Ne imamet e Kavajes ndjejme shqetesim per deklaraten e Selim Muces, qe akuzon per terrorizem gjithe imamet e myftinjte qe kane shprehur pakenaqesi ndaj procesit te zgjedhjes se kryetarit te Komunitetit Mysliman. Deklarata te tilla denojne himazhin e popullsise myslimane”, ka deklaruar imami i Kavajes, Xhaferr Shkodra.

Ai ka akuzuar Selim Mucen se po abuzon me pronat e komunitetit mysliman dhe pervec kesaj kerkon te ushtroje presion ne procesin zgjedhor.

“Muca ka abuzuar rende me pronat e ketij komuniteti, duke bashkepunuar me elemente te krimit ekonomik ne kete vend, si me Mihal Delijorgjin per shitjen e nje terreni”, ka shtuar Shkodra.

Diten e shtune ne date 21 mars, para xhamise se Kavajes do te zhvillohet nje proteste e myslimaneve kunder kreut te komunitetit Selim Muca.
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Mesazh nga arberia prej Thu Mar 19, 2009 7:19 am

me ven keq qe ndodhin te tilla debate ne gjirin e komunitetit mysliman,por ndoqa mbreme ,nje emision ne TV,mbi keto mosmarrveshje dhe me beri pershtypje se kreret aktuale te keti komuniteti nuk kishin transparence ne pergjegjen e pyetjes se ku kane shkuar parate e shitjes se nje prone te ketij komun iteti?Eh nuk e di se si do te shkoje kjo pune por me kete mostransparence te kreut te komunitetit ,ky humbi shume ne syte e myslimaneve te thjeshte....
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi