NBA, Wade terheq Heats drejt fitores

Shko poshtë

NBA, Wade terheq Heats drejt fitores

Mesazh nga ADMIN prej Tue Mar 10, 2009 8:01 pm

NBA, Wade terheq Heats drejt fitores


Ylli i Miami Heat, Dwayne Wade i ka dhuruar fitoren skuadres nga Florida ne perballjen me Chikago Bulls.
Takimi perfundoi me rezultatin 130-127 per skuadren vendase, ku Wade realizoi 48 pike dhe 12 asiste. Surpriza ka ndodhur ne Portland ku Los Angeles Lakers humbi 111-94 edhe pse Kobe Bryant realizoi 26 pike. Nderkohe, Atlanta Hawks ka kaluar pa shume veshtiresi New Orleans 89-79, ndersa Detroit Pistons fitoi me 4 pike diference ndaj Orlando Magic, 98-94.
Fitore ka arritur edhe Washington ne fushen e modesteve te Minnesota99-110. Nuk di te ndalet Houston Rockets qe kete here ka triumfuar ne fushen e Denver Nuggets me rezultatin 95-97.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi