Ronaldinjo: Ikja e Kaka? Do te ishte katastrofe

Shko poshtë

Ronaldinjo: Ikja e Kaka? Do te ishte katastrofe

Mesazh nga Ilda prej Mon Jan 19, 2009 7:04 am

Ronaldinjo: Ikja e Kaka? Do te ishte katastrofe

Mundësia që Kaka të lërë Milanin është një katas trofë, sepse ne kemi nevojë absolute për të, nëse duam të fitojmë tituj dhe trofe”. Ronaldinjo nuk fshihet pas fjalive diplomatike dhe i intervistuar nga tabloidi britanik ‘Daily Star‘, shprehet i shqetësuar për shitjen e mundshme të bashkëkombësit të tij, i cili mund të lërë klubin e 7 herë kampionëve të Evropës për të kaluar te Mançester Siti. “E njoh Rikin (Kakanë) prej vitesh, vazhdon Ronaldinjo dhe jam i sigurt se, paratë nuk janë arsyeja principale për të lënë Milanin. Nuk është një tratativë në të cilën mund të ndërhyjmë direkt, por mund të siguroj se të gjithë ne lojtarët e Milanit dëshirojmë që ai të qëndrojë. Megjithatë, e shikoj shumë të qetë dhe shpresoj të jetë një sinjal i dëshirës së tij për të qëndruar”. Ka qenë pikërisht ky mendimi i Ronaldinjos për të ardhmen e yllit tjetër brazilian të Milanit.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi