Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Shko poshtë

Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 04, 2009 6:17 pm

Skandali, shkarkohet ministri Ylli PangoIsh-ministri Pango ne filmimet e Fiks Fare
Zyra e marredhenieve me publikun prane Kryeministrise ka bere publike komunikaten per shtyp te zedheneses se kryeministrit Sali Berisha ne lidhje me shkarkimin e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Prof. Ylli Pango, pas disa pamjeve te abuzimit te tij me detyren te shfaqura ne emisionin “Fiks Fare”.
“Kryeministri Berisha ka komunikuar me Ministrin e Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango dhe i komunikoi atij se episodi i paraqitur ne media eshte i papranueshem ne moralin dhe standardet e qeverise qe ai drejton dhe kryeministri Berisha ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve”, thuhet ne komunikaten per shtyp publikuar ne faqen zyrtare te Keshillit te Ministrave.
“Z. Pango lidhur me kete ceshtje i tha kryeministrit Berisha se kemi te bejme me nje montature te mirefillte te medias”, thuhet ne komunikate.
“Kryeministri Berisha u shpreh se ky pozicion i z. Pango nuk mund te sqarohet dhe saktesohet duke mbajtur postin e ministrit”, sqaron me tej zyra per shtyp e Kryeministrise.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga arberia prej Thu Mar 05, 2009 1:08 am

beehhhhhssssss,ndjeva neveri dhe me vinte turp mua kur e degjonja....minister...pupuuuu..plera....
Shume mire ja kane bere se i kishte dal;e zeri ketij qe kur ishte dekan ne fakultet...keshtu i trajtonte studentet...,sigurisht kur gjente....plera....iku me turp.....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 05, 2009 4:24 am

Arberia ,faleminderit shume per komentet tua sepse vertete na jep te kuptojme se cfare behet ne shqiperi ,p.sh ne neper kurbet nuk i njofim se kush eshte i mire apo kush eshte i keq ne detyrat qe jane caktuar ne pushtet
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga arberia prej Thu Mar 05, 2009 11:58 am

Alban,po ky eshte plere fare,ka shume oratori,goxha profesor,ta degjosh ,aman moralin ,qe per mua eshte primar,ky e ka pas qe i ri pertoke.
Keshtu ka qene qe beqar ky ,i merrte vajzat ne qafe.le pastaj kur ishte profesor dhe une jam habitur qe si e vuri Sala emrin e tij per deputete,por mendonja se i duhej ne zonen e Anastas Angjelit,se me te vertete ky e mundte me goje(me llafe) ne fushate.Dhe kam mendu se tani qe eshte person publik dhe e vuri dhe minister( e tmershme te te drejtoje nje mire horr,por edhe pervers).Eshte shokur mileti...ka bere shume buje dhe te gjitha emisionet sot tek klani dhe tek Topi do te jene per kete skandal(ne oren 21).te gjithe pa perashtim edhe ne kuvend i kerkuan dorezimin e mandatit.Jozefina -shume e tronditur e te gjithe me rradhe.M.gj.a. dua te te them se ketij i plasi,pir ka edhe te tjere nga te majtet qe jane terbuar fare dhe ne i shohim neper institucionet me te larta....Por vetem tek Sala kam besim se ai moralin e ka ne numrin nje.keta socialistet tani mana duan dhe çirren e ulerijne,por per te tyret nuk ndihen....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 05, 2009 3:31 pm

avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 05, 2009 3:33 pm

avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 05, 2009 4:29 pm

Vajza X: Ylli Pango na e lehtesoi punen


Ne nje interviste ne “Top Story”, 23 vjecarja qe realizoi kameren e fshehte ndaj ish ministrit Ylli Pango, e quajtur vajza x per arsye sigurie, ka rrefyer disa nga detajet e momenteve te regjistrimit te video-skandalit.
“Ashtu sikurse e tha edhe Armir Shkurti, ideja ishte e rende sepse behej fjale per nje pushtetar. Ajo qe na lehtesoi punen ishte fakti se ministri kishte tentuar edhe me vajza te tjera. I gjithe stafi ishte i bindur se sjellja e Pangos do ishte e njejte me ate te sjelljes me vajza te tjera. Nga ana jone nuk ka pasur asnje lloj provokimi. Ne cdo rast kam pasur komunikim me shefat e mi qe me kane mesuar deri diku, duke pasur parasysh pikerisht piken e provokimit”, eshte shprehur vajza x.

Ne vijim te intervistes, ajo pohoi se u ndie keq ne ato momente. “Si femer jam ndier shume keq dhe ne raste te tilla te ben te mendosh sa e veshtire eshte te jesh femer ne kete bote. Asgje me pak dhe me shume nga ajo qe eshte transmetuar nuk ndodhi. Pata frike sepse gjerat mund te shkonin me thelle dhe ne nje pike pa kthim per mua, duke pare reagimin e tij shume agresiv”, thekson gazetarja investigative e “Fiks Fare”.

Pyetjes nese mendoi qe gjithe skenarin ta linte pergjysme, ajo i eshte pergjigjur duke thene se shume here gjate realizimit te kameres se fshehte, e mendoi kete. “Mendova te lija gjiththcka, por ana profesionale me shtyu te shkoja deri ne fund. Me vjen mire qe u sherbeva githe atyre vajzave qe sapo dalin nga bankat e universitetit dhe shpesh here hasin kete si kriter per t’u punesuar”, perfundon vajza x.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga Vizitor prej Fri Mar 06, 2009 6:23 pm

Vertete nje skandal i degjeneruar dhe i tyrperuar, per ministrin Ylli Pango!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi