Ankaraja: 50 te mbijetuar

Shko poshtë

Ankaraja: 50 te mbijetuar

Mesazh nga ADMIN prej Wed Feb 25, 2009 4:26 am

Ankaraja: 50 te mbijetuar
25/02/2009 11:55


Avioni i rrezuar-CNN
50 persona kane shpetuar nga tragjedia qe ndodhi pak me pare ne aeroportin e Amsterdamit ne Holande, ku nje avion i "Turkish Airlines' u rrezua ndersa po tentonte uljen.
Ky numer ka dale nga njoftimi i Ministrise turke te Transporteve qe eshte mbledhur me urgjence ne Ankara.

Ndersa autoritetet holandeze per momentin nuk konfirmojne as numrin e pasagjereve qe udhetonin ne avion dhe as se sa prej tyre mund te kene vdekur apo te jene lenduar.

Kanali turk i CNN per momentin flet vetem per nje vdekur dhe 20 te plagosur. Kete shifer raporton edhe BBC.

Gjithnje sipas redaksise turke nje i mbijetuar, i cili ka dale me kembet e tij nga mjeti i aksidentuar, ka treguar se brenda avionit ndodhen te vdekur dhe te plagosur, po pa mundur te jape shifra.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ankaraja: 50 te mbijetuar

Mesazh nga arberia prej Wed Feb 25, 2009 5:15 am

e tmerrshme,keto aksidentet... Crying or Very sad ....qofshin sa me pak viktima....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi