Kartat e identitetit, nis shpërndarja në çdo njësi

Shko poshtë

Kartat e identitetit, nis shpërndarja në çdo njësi

Mesazh nga ADMIN prej Mon Feb 23, 2009 4:30 am

Kartat e identitetit, nis shpërndarja në çdo njësi


Tiranë - Qytetarë të të gjitha njësive bashkiake në Tiranë u janë drejtuar zyrave të shpërndarjes së kartave për të marrë dokumentin e ri. Vetëm në Njësinë Nr. 2 nuk ka nisur shpërndarja pasi mungon zyra, ndërkohë që vazhdojnë ende aplikimet. Dy ditë më parë u shpërndanë kartat vetëm në tri njësi, në atë me Nr. 3, 4 dhe 7 ndërkohë që dje ka vazhduar shpërndarja edhe në të gjitha njësitë e tjera në Tiranë. Megjithatë ka edhe nga ata qytetarë që ende nuk janë pajisur me kartat edhe pse kanë aplikuar në ditët e para. Interesimi për të tërhequr kartat e identitetit ka qenë shumë i madh menjëherë pas njoftimit të bërë ditën e djeshme nga Ministria e Brendshme për fillimin e shpërndarjes së kartave. Ndërkohë, edhe pse dokumenti i ri që zëvendëson certifikatën duhej të merrej 2 javë pas aplikimit, ka ende nga ata qytetarë që nuk e kanë marrë. Shpërndarja ka nisur në të gjitha njësitë, përveç asaj Nr.2, për shkak se mungon zyra. Paralelisht me shpërndarjen është duke vazhduar edhe aplikimi për marrjen e kartave nga personat që nuk e kanë bërë ende këtë gjë.22 Shkurt 2009
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kartat e identitetit, nis shpërndarja në çdo njësi

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 24, 2009 6:39 am

Mire,mire pak veshtiresi ,po si çdo pune ne fillim ka veshtiresi,po do te paisemi te gjithe si kudo qe jane bere .
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi