Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Shko poshtë

Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Mesazh nga ADMIN prej Wed Feb 18, 2009 4:21 am

Presidenti kosovar Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaci, vizitojne ne fund te muajit Uashingtonin.
Ne deklaraten e Departamentit te Shtetit thuhet se vizita do te jete rikonfirmim i angazhimit te SHBA-se per mbeshtetjen ndaj Kosoves. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton do te takohet me dy kreret e shtetit.

Zedhenesi i Departamentit te Shtetit, Gordon Duguide ne nje konference per shtyp deklaroi se Kosova sot eshte shume me e qendrueshme dhe ndodhet ne rrugen e demokracise shumetnike. “Ne do te mbetemi ne Kosove per aq kohe sa kosovaret te kene nevoje per ndihmen tone", tha zedhenesi.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Mesazh nga arberia prej Wed Feb 18, 2009 4:50 am

Mire ,shume mire KOSOVA E PAVARUR,me mbeshtetjen e AMERIKES
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Mesazh nga Ilda prej Thu Feb 19, 2009 3:45 am

Kosova gjithnje e me shume po mbeshtet nga SHBA ..pozitive kjo gje ...

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Mesazh nga ADMIN prej Thu Feb 19, 2009 4:06 am

Une besoj sepse Amerika eshte i vetmi vend ne bote qe ka nje demokraci te vertete ,dhe kjo ka te bej shume sepse keta e kane studjuar historine tone
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sejdiu e Thaci, ne SHBA ne fund te muajit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi