Tirana zyrtare uron Prishtinen

Shko poshtë

Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:32 pm

Ne letren e tij pershendetese per kryeministrin e Kosoves, Hashim Thaci ne diten e pavaresise se Kosoves, kryeministri Sali Berisha vleresoi se gjate nje viti Kosova ka mundur te fitoje respektin e vendeve te lira te botes si nje shtet, qe megjithese i ri, po ben maksimumin per qytearet dhe te drejtat e tyre, pavaresisht etnise.
Kryeministri Berisha i ka njohur qeverise se Kosoves dhe institucioneve te tjera te saj kontributin e pazevendesueshem per te kthyer shtetin e ri te Kosoves ne nje faktor paqeje e stabiliteti ne rajon.

Kryeministri Berisha, por edhe kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, ne nje leter pershendetese per homologun e saj, Jakup Krasniqi, sigurojne autoritetet e Kosoves per bashkepunimin e ngushte te Tiranes zyrtare ne te gjitha sfidat e perbashketa qe dy vendet kane perpara.

Duke e vleresuar pavaresine e Kosoves si ditelindjen e dyte te kombit shqiptar, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli konsideron se bashkepunimi i metejshem mes Tiranes dhe Prishtines do t’i sherbeje njekohesisht edhe bashkepunimit rajonal.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 3:43 pm

Shqiperia eshte e para ,qe duhet ta beje ,urimin e ngrohte Smile
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:43 pm

Amerika e dyta hahahaha Very Happy
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 3:55 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:59 pm

Very Happy
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tirana zyrtare uron Prishtinen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi