Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines

Shko poshtë

Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 4:28 am

Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines


Mijera njerez kane kaluar neper Kukes per te shkuar ne Prishtine e qytete te tjera te Kosoves, ku sot kremtohet me madheshti pervjetori i pare i krijimit te shtetit te ri.

Te paret qe kane shkelur ne Kukes per nje kafe dhe qe me pas kane udhetuar drejt Prizrenit kane qene dy autobuse me njerez nga Delvina. Pas tyre, dhjetera te tjere nga te gjitha qytetet e Shqiperise, te organizuar ose ne menyre spontane kane shkuar ne Kosove per te ndare bashke me qytetaret e Kosoves gezimin e festes se pavaresise.

Ne nje nga autobuset e Sarandes te veshur me nje flamur te madh me shqiponje te zeze kishte edhe nje grup te rinjsh gjimnaziste, te cilet thane se po udhetonin per here te pare dhe ishin teper te kenaqur qe po e preknin Kosoven e lire e te pavarur. Te tjere treguan se edhe nje vit me pare kishin udhetuar ne dimrin e ftohte per te perjetuar shpalljen e mevetesise se Kosoves.

Ne qytetin e Kukesit nuk kishte ndonje pergatitje te veçante per kete rast, por qindra banore kane vallezuar per 30 minuta ne sheshin e qytetit.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 6:24 am

Hej ,lumsi keta qe paskan shkuar ne festen e madhe te KOMBIT SHQIPTAR,
PAVARESINE E KOSOVES HEROIKE !!!
Bashkohem me gjithe shpirt me popullin kosovar ne keto festime madheshtore.
Ne ballkonin e shtepise time valevitet, FLAMURI KOMBETAR. Smile
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 7:58 am

Edhe neve ketu ne Amerike po festojme ,do te ishte me mire qe te ishim ne rruget e Prishtines por me zemra jemi prane tyre GEZUAR
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia, mijera qytetare nga Kukesi drejt Prishtines

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi