Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Shko poshtë

Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 4:27 am

Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe


Nje delegacion i deputeteve serbe ka hyre ne territorin kosovar, pikerisht ne diten e pavaresise se vendit.
Delegacioni serb ka si qellim mbledhjen e keshillit nacionalist ne Zvecan ne mesdite. Ne perberje te delegacionit eshte ministri per Kosoven, Goran Bogdanovic.

Deputetet serbe, me kete prani tyren ne kete dite te shenuar per mbare shqiptaret, pretendojne se pavaresia nuk eshte shpallur dhe se Kosova eshte ende Serbi.

Ata do te kerkojne te sfidojne shtetin e ri dhe te lene ne hije festen e pavaresise.

Nderkohe, masat e sigurise jane shtuar pasi priten edhe tensione, sidomos ne pjesen veriore te Mitrovices.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 6:28 am

Asnjehere nuk do te arrijne te zbehin FESTEN E PAVARESISE SE KOSOVES,
serbet.Ajo eshte nje feste madheshtore ashtu siç e deshiroi dhe siç e arriti,prej shekujsh populli kosvar!
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 7:56 am

Nuk duan ta pohojne nje ngjarje historike qe po ndodhe ,historia ben te veten dhe keta mund te thone cfare te done ,populli demokrat Kosovar done te jete keshtu dhe nuk do te kete as nje force ne bote qe mund te ndalin
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 9:52 am

Eshte e vertete,si drita e diellit Very Happy
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:34 pmMitrovica eshte jo thjesht dhembje koke per qeverine e Kosoves, sesa edhe simbol i deshtimit te nderkombetareve per te pranuar edhe ata vete integritetin e plote te Kosoves, si pasoje e presionit nga Serbia, por per me shume nga Rusia.
Gjithmone ka trazira, demonstrata apo incidente te armatosur. Fjala me e permendur atje mbetet serish “siguria”. Banoret, si ata shqiptare ashtu dhe ata serbe denoncojne mungesen e pranise se shtetit.

“E kemi pritur pavaresine, ajo ka ardhur para nje viti. Kemi pritur edhe ndryshimin e Mitrovices, por asgje. Ketu nuk ka prani te shtetit. Ata vijne vetem kur ndodh dicka”, deklaron Sami Rexhepi.

Te njejten gje pohon edhe banori serb Nenad Jevdjic, i cili thote se nuk priste asgje nga pavaresia e Kosoves. “Situata ne Mitrovice nuk eshte permiresuar as per shqiptaret e as per serbet. Une nga pavaresia nuk prisja gje. Nuk jam i lumtur me kete situate, nuk ndihet as prezenaca e shtetit serb e as e atij shqiptar”, thote ai.

avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga arberia prej Tue Feb 17, 2009 3:38 pm

Kush e di deri kur do te vazhdoje kjo histori me Mitrovicen Mad
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga ADMIN prej Tue Feb 17, 2009 3:41 pm

Ate pune kan ata ,por neve te vazhdojme rrugen perpara ,sepse shtetet me te rendesishme te botes e kan njoftur
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pavaresia e Kosoves, mberrijne deputetet serbe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi