Kanabis shkakton fertilitet tek meshujt

Shko poshtë

Kanabis shkakton fertilitet tek meshujt

Mesazh nga Ilda prej Sat Jan 24, 2009 2:47 am

Kanabis shkakton fertilitet tek meshujt

Konsumimi i rregullt i kanabisit nga meshkujt mund te shkaktoje fertilitet.

Ne kete perfundim kane dale disa kerkues te Departamentit te Farmacise ne Universitetin e Nashvill-it ne SHBA. Publikimi i ketij studimi eshte bere ne revisten “Biology of Reproduction”, ku shkencetaret tregojne impaktin qe ka droga kanabis ne sistemin molekular te trupit te mashkullit.

Perdorimi i shpeshte rrit nivelin e andandamines, substance e ngjashme me perberesit e marijuanes, e cila rrit mundesine e fertilitetit, pasi spermatozoidet e ulin nivelin e aftesise per te penetruar ne veze. Ne kete studim kane marre pjese disa persona dhe jane dashur disa vite une per te vertetuar vlerat negative te droges me konsumin me te madh ne bote.

Burimi: Top Channel

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kanabis shkakton fertilitet tek meshujt

Mesazh nga arberia prej Sat Jan 24, 2009 12:04 pm

Edhe me teper publikime te sjellin mediat,aq me koshiente ,do te behen te rinjte per pasojat negative qe ka perdorimi i kanabisit dhe besoj se(sigurisht,kush ka mend), do te vije dita qe as emrin,mos t'ja degjojne.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi