MODA 2009

Shko poshtë

MODA 2009

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 7:31 pm

Tashme stilistet me te njohur ne bote kane vendosur se cila do te jete moda per vitin 2009 dhe kane filluar te propozojne veshjet e tyre, qofte per femrat ashtu edhe per meshkujt. Ata parashikojne se 2009-a do jete viti i venjes ne pah te bukurise truperore te femrave. Shume prej tyre jane shprehur, se femra duhet te rikthehet ne qender te vemendjes, mjaft me meshkuj te veshur me pantallona "a vita bassa" dhe bluze qe i rrine ngjitur. Pra ne qender te vemendjes per 2009 do te jete vetem femra. Dolce dhe Gabbana kane deklaruar ne intervistat e tyre, se nuk jane dakort me kete propagande qe po bejne shume stiliste anembane botes dhe qe ata do vazhdojne serish t'i kushtojne shume vemendje meshkujve.

Pra ne 2009, moda propozon per femrat veshje trasparente, per te vene ne pah bukurine e tyre "te brendshme". Ata deklarojne se jo vetem femrat me nje trup perfekt mund te perdorin veshje te tilla trasparente.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MODA 2009

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 11:46 pm

mendoj se gjene e bukur,gjithnje brendda mases ,le ta vere ne pah nje femer,perndryshe nuk do te dukej bukur...jo vetem per meshkujt,por per te gjithe syte...
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi