sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Shko poshtë

sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Mesazh nga Vizitor prej Wed Jan 21, 2009 5:00 pm

te them te drejten vetvetja nuk jam gjitmon.. e te mua me shume mbizoteron faktori karakter qe nuk me lejon per te treguar vetveten...jam nje tip i sinqert e per shum aspekte kjo eshte nje dobesi e per te fshehur kete dobesi nese e quajme keshtu ne thonjeza atehere shpesh tregohem ironik .....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 5:03 pm

se di pyetje sa interesante aq dhe e vertet ...shpesh ne jeten e perditshme nuk jemi vetvetja por ato qe deshirojme te jemi eshte nje diferenc vertet e madhe midid ketyre dy gjerave mgjth se personalisht perpiqem gjithmone te jem sa me e thjeshte dhe vetvetja .....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 1:00 am

redwind shkruajti:te them te drejten vetvetja nuk jam gjitmon.. e te mua me shume mbizoteron faktori karakter qe nuk me lejon per te treguar vetveten...jam nje tip i sinqert e per shum aspekte kjo eshte nje dobesi e per te fshehur kete dobesi nese e quajme keshtu ne thonjeza atehere shpesh tregohem ironik .....
mendoj se ,sinqeriteti ,nuk ka lidhje fare me ironine.Kur sinqeriteti e kalon masen dhe e ndjen se mund te ta marrin te tjeret per "dobesi",nuk ke arsye ,te behesh ironik,por mund te japesh me pak(shprehesh),sinqeritet,pehhh,ose si te ta them mos e lesho lehte sinqeritetin tend ne tavoline.... Smile ,kjo ironi ,qe thua mbase te vjen natyrshem,kur kupton se sinqeriteti yt ...eshte vene ne loje. Smile
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 4:15 am

Une kam disa kohe qe e ndiej veten plotsish vetvetja dhe nuk kam as edhe nje pretendim ose faktore qe te nderroj ,sepse keshtu me pelqen ,dhe o zot sa bukur qenka dhe sa te lumtur e ndiej vetveten qe jam i zinqerte ,vertete nje dhurate qe ja dhuron vetvetes ,pastaj mua nuk mund te ma impunoje as njeri se si te ndihem ne shpirtin tim dhe nuk kam as nje pengese te jem vetvetja ne cdo aspekt te jetes.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: sa jeni vetvetja gjate cdo momenti te jetes suaj...dhe nese keni pengesa te jeni vetvetja cilat jan faktoret e sa ndikon faktori jashtem tek ju?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi