Cekia propozon deri ne 550 trupa ne Kosove

Shko poshtë

Cekia propozon deri ne 550 trupa ne Kosove

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 12:06 pm

Cekia propozon deri ne 550 trupa ne Kosove

Qeveria e Çekisë ka paraqitur një propozim të ri lidhur me pjesëmarrjen e forcave çeke në misionet ushtarake ndërkombëtare. Sipas këtij propozimi Çekia do të mund të dërgojë deri në 550 trupa në Kosovë në kuadër të KFOR-it.

Dhjetorin e kaluar Parlamenti i Çekisë hodhi poshtë një propozim të qeverisë për praninë ushtarake jashtë vendit, duke kërcënuar me tërheqjen e trupave nga Afganistani dhe Kosova.

NATO-ja kishte shprehur shqetësimin e saj pas reagimit të parlamentit të Çekisë.

Burimi: RTK

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi