British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Shko poshtë

British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 11:05 am

British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Duffy and Coldplay kryesojne listen e kandidaturave per cmimet e muzikes britanike, British Awards 2009, duke marre nga kater secili.

Kengetarja nga Uellsi do te perballet me liderin e grupit, Chris Martin ne kategorine e albumit me te mire dhe hitit me te mire. Adele, Elbow dhe Scouting For Girls kane nga tre kandidatura, ndersa Ting Tings, Radiohead, Girls Aloud dhe Estelle kane marre nga dy secili.

Ceremonia e ndarjes se cmimeve do te zhvillohet me 18 shkurt. Kandidaturat u bene publike ne nje party ne veri te Londres.

Duffy, qe me albumin “Rockferry” siguroi shitjet me te medha ne Britani vitin e kaluar, me 1.685 milione kopje, do te konkuroje edhe per cmimin e kengetares me te mire.

Burimi: Top Channel

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Mesazh nga arberia prej Wed Jan 21, 2009 11:42 am

Do me pelqente te fitonte,Duffy,eshte nje kengetare potente...
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 11:45 am

dhe cold play ka nje ze vertet fantastik.....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: British Awards, kryesojne Duffy dhe Coldplay

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi