Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Shko poshtë

Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga Ilda prej Wed Jan 21, 2009 9:53 am

Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Efektivët e grupit të gatshëm të Komisariatit të Policisë së Laçit janë gjetur nën zjarrin e armëve dje paradite. Dy të rinj, që udhëtonin njëri me veturë dhe tjetri me motoçikletë, nuk i janë bindur urdhrit për të ndaluar në postbllok në shëtitoren e qytetit të Laçit dhe kur policët kanë këmbëngulur, ata janë përgjigjur me të shtëna armësh. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, njëri nga të rinjtë, që ndodhej në motoçikletë, ka zbritur nga ky mjet dhe duke shtënë me armë në drejtim të policëve ka hyrë në veturën e shokut të tij. Më pas, dy të rinjtë janë larguar me shpejtësi. Fatmirësisht nga kjo ngjarje nuk ka pasur të plagosur. Policia tha se është bërë i mundur identifikimi i dy personave që përdorën armët, por ata nuk janë kapur ende.

Burimi: Gazeta Shqip

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 8:01 am

Kjo eshte vertete ngjarje per te denuar te rinjet qe qellojne rrobat bluhe te policise ,por edhe policia duhet qe ti lejne matrapaslleqet me popullin duke munduar te ndalojne cdo qytetare vetem per teqe te tyre pa urdher te komisitarjatit
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 1:30 pm

Nuk eshte POPULL ai qe qellon kunder POLICISE,o Bossi.Pse e mbante armen ai,nuk te ndal kot policia ne rruge ,jo.Atje ku ka te dhena per te dyshuar atje vepron.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga ADMIN prej Thu Jan 22, 2009 3:13 pm

arberia shkruajti:Nuk eshte POPULL ai qe qellon kunder POLICISE,o Bossi.Pse e mbante armen ai,nuk te ndal kot policia ne rruge ,jo.Atje ku ka te dhena per te dyshuar atje vepron.

Jo te them te drejten mua me kan ndaluar marsin e kaluar duke udhtuar nga Shkodra per ne Tirane isha me njerzit e mi ,dhe me trajtuan shume keq ,ka qen data 14 mars 2008 ne periferi te Lezhes ,me thane dil jashte nga makina une dola jashte dhe harrova te heqi gjyslyket e djellit ,pastaj duke me kantrolluar imcisht njeri prej policeve me qelloje edhe shkelma kembeve ,dhe me tha qe nuk jemi ne dasem ketu ,une me gjakftoftesine me te madhe zbatova urdhrat qe mu dhane nga ata dy police deri qe njeri duke kantrolluar me gjeti pashaporten Amerikane ,pastaj ndaluan dhe filluan te me pyetshin per te afermit e tyre qe jetojne ne Amerike .
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga arberia prej Thu Jan 22, 2009 11:41 pm

Mbase ,kete rastin tend me vjen mire ta quaj sporadik,mire,mire çdo gje ben vaki se edhe se e them une qe jane mire ,nuk jemi ne superlative ne punen e policise,por ne aspektin e kapjes se krimineleve,ka shume perparime edhe kjo pasi ka bashkrendim me Interpoli.Por ti BOSS,te ka ndodhur se s'ke heq syzet,hahaha,kush e di si i e dukur te gjorit polic,hahaha
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga ADMIN prej Fri Jan 23, 2009 4:13 am

arberia shkruajti:Mbase ,kete rastin tend me vjen mire ta quaj sporadik,mire,mire çdo gje ben vaki se edhe se e them une qe jane mire ,nuk jemi ne superlative ne punen e policise,por ne aspektin e kapjes se krimineleve,ka shume perparime edhe kjo pasi ka bashkrendim me Interpoli.Por ti BOSS,te ka ndodhur se s'ke heq syzet,hahaha,kush e di si i e dukur te gjorit polic,hahaha

E pra ju uroj policijes te shtetit shqiptar suksese ne punen e perditshme ,per mirembajtjen e rendit
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy te rinj hapin zjarr mbi postbllokun e policise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi