A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Shko poshtë

A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga Ilda prej Tue Jan 20, 2009 4:56 pm

Per mendimin tim ne shqiperi materializmi tek femrat eshte çeshtje e dites mgjth se nuk eshte mire te bej pergjithesime ....por qe perjashtimet jane raste vertet te veçanta ......si mendoni ju ????

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga ADMIN prej Tue Jan 20, 2009 4:58 pm

Materjalizmi tek femrat nuk eshte nje ceshtje e re ,por existon ne shume femra po thuaj ne te gjithe boten
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga Ilda prej Tue Jan 20, 2009 5:00 pm

sigurisht qe ekziston dhe tek femrat ne bote nuk bera perjashtim por qe ne shqiperi eshte kthyer ne çeshtje te dites ...bashkeshortin , te dashurin apo ku di une se çafre e shikojne vetem nga parate ...vertet per te ardh keq ...degradim morali do e quaja ..paraja seshte mbi gjithcka.....

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga Elizabella prej Tue Jan 20, 2009 5:57 pm

Nuk e di ,ndoshta jo te gjitha,nje dite do te jau marrin dreqi matrialet
Elizabella
Elizabella
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 35
Points : 5
Reputation : 0
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga arberia prej Wed Jan 21, 2009 12:55 am

Ilda shkruajti:sigurisht qe ekziston dhe tek femrat ne bote nuk bera perjashtim por qe ne shqiperi eshte kthyer ne çeshtje te dites ...bashkeshortin , te dashurin apo ku di une se çafre e shikojne vetem nga parate ...vertet per te ardh keq ...degradim morali do e quaja ..paraja seshte mbi gjithcka.....
normale ,qe kjo dukuri ,duhet te kete permasa t e saj ne te gjithe boten,por nuk mund ta besoj qe ne Shqiperi eshte kaq e zhvilluar....Kjo pasi varet nga vete karakteri i femres dhe per pasoje nuk mendoj se qenka mbledhur ne Shqiperi ,kjo kategori femrash....Nga vete natyra njeriu eshte materialist,perndryshe nuk do te punonte tere jeten per te patur ate qe arrin,por n.q.s.kjo vihet ne plan te pare ,edhe ne zgjedhjen e njeriut,pra te bashkeshortit,apo te dashurit,atehere tek ty kane humbur ndjenjat njerezore,per te pare ne thellesi shpirtin dhe ndjenjen e njeriut qe do te zgjedhesh per te kaluar se bashku jeten.Paraja shkon e vjen ,por njeriun nuk e gjen....
arberia
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga Elizabella prej Fri Jan 23, 2009 8:29 pm

Jam plotsisht dakort me arberia
Elizabella
Elizabella
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 35
Points : 5
Reputation : 0
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga ANNA prej Thu Feb 11, 2010 5:29 am

Arberia ke shume te drejte, nuk eshte paraja ajo qe e ben njeriun.
Por ne realitetin qe jeton sot shoqeria, paraja ka marre vendin e pare. Me vjen keq te pranoj se rinia shqiptare e sheh si nje element shume te rendesishem gjendjen ekonomike. Mendoj se ajo qe duhet te ndikoj si ne zgjedhjen e partnerit ashtu edhe te mikut duhet te jete personaliteti i tij dhe karakteri i tij, jane keto qe e ndryshojne njeriun nga gjallesat e tjera.
ANNA
ANNA
Antar i e regjistruar
Antar i e regjistruar

Numri i postimeve : 4
Points : 4
Reputation : 0
Registration date : 30/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga BESIMTARI prej Thu Feb 11, 2010 6:04 am

Ana ju keni cekur nje problem shume delikat per sa i perket dadhimit te njariut nga gjallesite e tjera ,ne kete teme per mendimin tim padituria e njerzve i ben ata te jepen per para ,perpara gjerave ma te rendesishme te jetes tone te perditshme ,ne kete rastin konkret ato femra edhe meshkuj qe mendojne keshtu [b]
BESIMTARI
BESIMTARI
Antar i e aktiv
Antar i e aktiv

Numri i postimeve : 40
Points : 93
Reputation : 1
Registration date : 28/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga milano10 prej Sun Nov 07, 2010 10:28 am

thjeshte nje gje, po pate lek... ke te gjitha!!!
se nuk eshte matrealizwm ky. nuk di ça te them?
por megjethe at, ma mire qe jane femrat, altrimenti çfare jete do benim!!!

milano10

Numri i postimeve : 1
Points : 1
Reputation : 0
Registration date : 07/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga ADMIN prej Mon Nov 08, 2010 6:45 pm

milano10 shkruajti:thjeshte nje gje, po pate lek... ke te gjitha!!!
se nuk eshte matrealizwm ky. nuk di ça te them?
por megjethe at, ma mire qe jane femrat, altrimenti çfare jete do benim!!!

Keni te drjete deri diku!!
ADMIN
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A JANE MATEREALISTE FEMRAT SOT??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi